Vahe kärises suureks juba teisel veerandajal, mille järel olid Venemaa edunumbrid 44:26. Võib öelda, et Eesti universiaadikoondis sai VTB liiga kooli, sest vastas olnud mehed pallivad enamuses just VTB Ühisliiga klubides. Venemaa eesliinist leiab mängijaid, kellel pikkust 220 cm (Andrei Desiatnikov) ja 214 cm (Artjom Klimenko).

Võitjate resultatiivseim Aleksandr Gudumak 13 punktiga. Eesti koondises viskasid Janari Jõesaar 15, Rait-Riivo Laane 10 ja Saimon Sutt 9 punkti.

Venemaa on kahe aasta tagune universiaadi võitja ning tollasest rivistusest kuuluvad ka seekord koondisesse kolm mängijat - Artjom Vihrov, Pavel Antipov ja Viktor Zarjažko. Peatreenerina üritab võitu korrata Vassili Karasjov.

Venemaa kohtub nüüd poolfinaalis USA-ga, Eesti mängib edasi kohtadele 5.-8. Eesti homne vastane on Leedu, kes jäi veerandfinaalis alla ameeriklastele 48:70. Veel kolmanda veerandaja järel oli seis 42:45. Mindaugas Kupšas USA vastu väljakule ei pääsenud.