Nagu peatreener Siim Raudla eeldas, oli Eesti meeste trumbiks vastupidavus. Mängu viimane kolmandik kuulus selgelt eestlastele. Kõik jõudsid kaitses õigeaegselt vastastele ette ja Martin Dorbeku lihtne lähivise viis Eesti ette 13:10. Kirsi tordile pani Joonas Järveläineni tabav kaugvise, mis viis Eesti ette juba kuue punktiga 16:10. Jaapanlaste jaoks jäi aega väheseks ning alagrupifaasi esimeses mängus teenis meie rahvusmeeskond 17:11 võidu.

Järveläinen kogus Eesti parimana 7 punkti, Maik-Kalev Kotsari arvele jäi 5, Jaan Puideti kontosse 3 ja Martin Dorbek lisas 2 punkti.

Päeva teises kohtumises tehti sotid kiirelt selgelt. Juba minutilise mängu järel läks Eesti 5:1 juhtima ning tagasi ei vaadatud. Vähem kui seitsme minutiga visati 21 punkti täis ja teine võit kirjutati kontosse.

Eesti parimana tõi Maik-Kalev Kotsar 9 punkti, Martin Dorbek 6, Jaan Puidet 4 ja Joonas Järveläinen 3 silma.

Eesti jätkab turniiri pühapäeva hommikul Eesti aja järgi kell 7:10, kui vastamisi minnakse tugeva Poolaga. Kell 8:40 tehakse sotid selgeks Sloveenlastega.