Kohtumine algas tempokalt, 1182 Tallinn mängis tervalt ja suutis oma rünnakud resultatiivselt lõpetada. Kuid kahjuks oli esimese veerandi 6 punktiline edu naiskonna ainsaks eduseisuks kogu mängu jooksul. Valgevene naiskond võitis avaveerandi 18:19 ning poolajaks kasvas nende edu 10 punkti peale. Otsustavaks sai kolmas veerand, mil Eesti naiskond ei suutnud vastase maa-ala kaitse vastu oma rünnakut käima saada. Teise poolaja esimese 6 minuti jooksul olid Pirgit Püü vabavisked ainsateks punktideks. Kaitses ei saadud pidama ning viimasele veerandile mindi 42:56 kaotusseisus. Lõpuvile kõlades tuli vastu võtta 53:69 kaotus.

Peatreener Howard Frier hooaja avamängust: „See oli meie esimene mäng ja ma eeldasin meie naistelt rohkem võitlust ja tahet. Me peame oma rünnaku paremini käima saama, kaitses tuleb rohkem pingutada. Selles liigas osalemine on meile väga heaks kogemuseks ning ootan juba homset mängu, et näha kas me suudame selle väljakutse vastu võtta.“

Eesti naiskonna parimana viskas täna 11 punkti Pirgit Püü, Birgit Piibur lisas 10p+4lp ning Marit Maaring 9 p. Oma esimese mängu teinud ameeriklasest eesmängija Shaquanda Wiggins panustas 10lp ja 6 punktiga. Võitjate parimana viskas Maryia Filonchyk 22p + 10lp, Valiantsina Myshapud 12p ning Volha Kapylova lisas 11p + 9lp.

Kahepunktivisked Olimpia Grodno kasuks 45% (40/18) vs 31% (44/15), kolmesed samuti valgevenelannadele vastavalt 33% (21/7) vs 22%.(18/4). 1182 Tallinna vabavisketabavus jäi täna ainult 52% juurde (21/11), samas vastased tabasid 86% täpsusega (14/12). Eesti naiskond tegi 25 pallikaotust vastaste 18 vastu, samas olid meie naised oluliselt üle lauas - 45 vs 34.
Järgmine mäng peetakse juba homme, laupäeval, mil 16.00 kohtutakse Kazashtani naiskonna Astana Tigersiga.