Tegu oli tähendusrikka võiduga kuna Läti eliittiim polnud kaotanud Eesti klubidele juba kahe ja enama kalendriaasta jooksul, kokku saldo sellel ajal 23-0.

Howard Frieri käe all on mõnevõrra muutunud 1182 Tallinna mänguline iseloom: rünnakule minnakse oluliselt kiiremini, oma lauda blokeeritakse hoolega ja ründelauda minnakse innukalt. Ka on kahe uue mängija - Pirgit Püü ja Kerli Haas - näol olemas vajalikud lisakäigud vahetuste rotatsioonis. Seega: lätlannade võimsus ei torka enam niiväga silma või on meil lihtsalt rohkem vastu panna.

Mulluse hõbedameeskonna Cesise vastu saavutas 1182 stabiilselt ja hoolikalt tegutsedes kolmanda veerandi lõpuks 64:54 edu (lauas oldi vastasest isegi paremad - lõpuks 45-37). Sel hetkel oli Frieril naistele palju öelda ning näib, et jutt toimis. Ohje lõdvemale ei lastud, kaitses suruti agressiivselt ning järgmise kahe ja poole minutiga ei saanud Cesis ühtegi punkti - 66:54. See küllap murdis niigi närviliseks muutunud Läti klubi, kes järelejäänud minutitel luhtas palju võimalusi ja tegi ise palju praaki. 1182-le teenitud võit.

Kohe algusest peale mängu teravaks ajanud Püü tõi lõpuks 19+8+4, Mailis Pokk 14+11, Annika Köster 12+7+2, Kerli Haas 12+3+2, väga napiks kahanenud eduseisus olulise korvi toonud Laina Mesila-Kaarmann 8+7, mängu ilusti ohjes hoidnud Anastassia Ptitsõna 6+3+4 (vaid üks pallikaotus).

Cesise poolel tegi oma punktid ära vaid üks nende liidreid - Sabine Niedola (16+8), seniste mängude resultatiivseimad Liene Priede ja Kristine Silaraja tabasid vaid 25 % täpsusega, punkte vastavalt 7 ja 10. Kaitses tuleb kiita kogu naiskonda, samas ei langenud keegi viie veaga välja.

TLÜ alistas seni kaotuseta püsinud Riia TTT juuniorid 91:45 (Kerrtu Jallai 29+11), Audentes SG/Noortekoondis kaotas TTT-le 44:131 (Kadri-Ann Lass 13p) ning AmEst Rapla-LU-le 67:78 (laud 26-59, Kaia Kosk 28+11).