Mäng kulges võrdses heitluses, kumbki pool ei saavutanud märkimisväärset edu. Poolaja võitsid valgevenelannad 37:35, kuid enne viimast veerandit oli 1182 ees 53:51.

Kriis tabas kodunaiskonda neljandal veerandil, mil esimesed punktid saadi kirja alles kuue ja poole minutilise (!) mängu järel - siis seisuks 53:61. Rong tundus olevat läinud ja Horizont tüüris vaikselt võidu poole. Ometi hakkas veel juhtuma...

Pirgit Püü ja Annika Köster tabasid kaugelt ning Shaquanda Wiggins tabas kaks korda lähemalt, vähendades 13 sekundit enne lõppu vahe 67:68-le. Vastane tabas kahest vabaviskest ühe (67:69) ning 1182-le jäi viimane rünnak. Koos vilega ei tabanud kahjuks Birgit Piiburi vise.

1182 võitis laua 38-31, korvisöödud 1182-le 14-10, pallikaotusi oli meie naiskonnal 17, Horizondil 10. Kahepunktivisked Minski kasuks 53 vs 38 %, kolmesed 1182-le 55 vs 23 % (meil 11/6), vv Horizondile 79 vs 72 %.

Võitjaile tõi Natalja Trafimova 16+8lp ja Francisca Donders 13p; 1182 poolel Pirgit Püü 18+6+2, Mailis Pokk 16+7lp, Annika Köster 13+8+2, Shaquanda Wiggins 12+7lp, Birgit Piibur 6+5+5.

1182 peatreener Howard Frier: "Kahju tõesti, et täna kaotasime. Oli meie viimane mäng selles liigas, eriti vast seetõttu. Aga mul on väga rahulolev tunne eilse mänguga võrreldes. Võitlesime lõpuni ja hankisime kogemusi, mida saame kindlasti tulevikus kasutada. Tagantjärgi olen kindel, et oleme võimelised Idaliigas murdma ka Final Four'i, kui mõned asjad teeksime paremini. Aga sport ongi selline ja agad ei maksa, nüüd vaatame edasi ühisliiga poole. Ma usun, et need mängud, mis olid, tuleb talletada kui tublit ettevalmistust ning nüüd tuleb oma eesmärgid ühisliiga teostada. Sellest liigast õppisime kõigepealt, et võidu pärast peame alati võitlema. Ja veel näitas see meile, et meil mitu sammu veel astuda, et jõuda enam-vähem oma parimale tasemele. Õpime sellest ja töötame edasi!"

Laupäeval jäi 1182 alla Riia TTT-le, seda kindlalt 51:80 (23:38). Kuigi 1182 võitis laua 46-44, jäädi nt korvisöötudes alla 9-19 ja pallikaotusi tehti 23 TTT 11 vastu. Kahepunktivisked 1182-l 28 % TTT 52 % vastu - neist numbritest on piisavalt, et mõista kaotusi põhjusi.

Ieva Kraština tõi eile 16+4rs, Zenta Melnika 14+12lp; 1182 poolel Marit Maaring 11p, Laina Mesila-Kaarmann 9p, Annika Köster 7+8lp, Birgit Piibur 8+4+4.

Final Fouri, mis toimub 15.-17. aprillil Riias, pääsesid täisedu seitsme võiduga lõpetanud Riia TTT, Minski Tsmoki (5-2), Gdynia (4-3) ja Astana Tigers (3-4). Samapalju võite Astanaga kogusid ka Vilniuse Kibirkštis ja Minski Horizont, kuid korvide suhe oli kasahhitaridel parem.