Tartlased võitsid täna lauavõitluse koguni 45:27 ja näitasid kodumeeskonnast oluliselt paremat visketabavust. Rocki poolel tegid skoori üheksa meest, resultatiivsemad olid Janar Talts, Todd Abernethy, Silver Leppik ja Scott Morrison, kes viskasid kõik 14 punkti.

BBLi teise veerandfinaali esimeses mängus võitis Ventspils koduhallis Riia VEF-i 75:66.

Mängu käik
Šiauliai  - Rock 14:21, 28:34, 38:50, 61:84

Rock alustab avaveerandit viisikuga Tein, Leppik, Abernethy, Talts ja Morrison.

Leedukad juhivad kaheminutilise mängu järel 4:2, kuid Rock vastab 11:1 vahespurdiga. Kuuendaks minutiks on tartlased ees 13:5.

Poolteist minutit enne avaveerandi lõppu on Šiauliai visanud vaid 9 punkti! Rock ees 17:9. Avaveerand lõpuks Rockile 21:14. Rocki edu valemiks on olnud parem visketabavus ja suur ülekaal lauavõitluses (14:6).

Kui teisest veerandist on mängitud neli minutit, juhib Rock 25:19. Leedukad on endiselt lauas suurtes raskustes, jäädes Rockile alla juba 8:19. Morrison on võtnud sama palju lauapalle kui terve Leedu meeskond kokku.

Teise veerandi seitsmendal minutil surub Allingu palli korvi ja Rock juhib 30:22. Rock pääseb juba 32:22 ette, kuid siis ei saada kaks minutit ühtegi korvi. Edu sulab 26:32-le.

Avapoolaeg Rockile 34:28. Rockil on skoori teinud juba kaheksa meest, resultatiivseim on Janar Talts 8 punktiga. Leedulaste kahepunktivisete tabavus siiani vaid 34% (8/23).

Kolmanda veerandi kolmandal minutil juhib Rock 39:34. Kuuendaks minutiks on tartlased kasvatanud edunumbrid 45:34-le.

Šiauliai on 12-st kaugviskest tabanud vaid kaks (16%). Tartlaste jaoks on halb uudis, et Janar Talts sai neljanda vea.

Rock juhib 3. veerandi lõpuks 50:38.

Rock juhib otsustava veerandi teisel minutil 54:40. Minut hiljem on edunumbrid juba 59:40!

Viis minutit mängida ja tartlased juhivad 65:45.

Leedukad on löödud: kaks minutit mängida ja Rocki edu turvaline 77:51!

Rock võidab 84:61.

Kuna MasterCard Balti korvpalliliiga põhiturniiril lõpetas Šiauliai Rockist eespool, siis kahe võiduni peetava veerandfinaali kolmas kohtumine toimub vajadusel taas Šiauliais.

Balti liiga nelja parema meeskonna osavõtul toimuv Final Four turniir peetakse tänavu 23. ja 24. aprillil Vilniuses, kuhu on juba koha taganud põhiturniiri kaks paremat - Vilnius Lietuvas Rytas ja Kaunase Žalgiris.