Kalev/Cramo oli Nevežise vastu kolm veerandaega tagaajaja rollis. Normaalaja viimasel minutil vähendas Reimo Tamm aga tallinlaste kaotusseisu ühele punktile, kuid pärast Egidijus Dimsa vabaviskeid tundus, et leedulased võtavad oma. Siis realiseeris Tamm seitse sekundit enne normaalaja lõppu kahest vabaviskest esimese ja seejärel upitas Toome lauast saadud palli korvi. Lisaajal oli Kalev/Cramo viimase minuti alguses 75:73 eduseisus, ent lubas leedulastel visata kaheksa viimast punkti. Seega 81:75 võit Nevežisele.

Kalev/Cramo resultatiivseimad olid Rait Keerles 16, Gregor Arbet 14 ja Gert Dorbek 11 punktiga. Keerles võttis ka kümme lauapalli. Nevežisele tõi Dimsa 18 silma ja 15 lauapalli.

TTÜ/Kalev ei leidnud Rudupise vastu rohtu ning hävis 57:87. TTÜ/Kalevi parimateks osutusid Bambale Osby 16, Casey Archibald 13 ja Kristjan Makke 12 punktiga. Osby noppis ka 11 lauapalli. Rudupise edukaim skooritegija oli Adas Juskevicius 19 silmaga.

Nevežis - Kalev/Cramo

1. lisaaeg:

81:75 Rakauskase vabavisete järel ei saa Toome kolmest sisse. Tamm teeb vea, Rakauskas realiseerib taas vabavisked. Sellega on mäng ka läbi.

77:75 Dorbeku pealeviske blokeerib Cresnar. Kümme sekundit hiljem Dorbek ei taba ja vahetatakse välja. Toome teeb kohe vea, Dimsa realiseerib kahest vabaviskest ühe. Mängida 28 sekundit.

Kalev/Cramo võtab aja maha. Lõpuni on jäänud 40 sekundit.

76:75 Rakauskase kolmene viib leedulased ette.

Nevežise time-out 57 sekundit enne esimese lisaja lõppu.

73:75 Arbet realiseerib kahest vabaviskest ühe, Sokk lisab kahese.

73:72 Kalve ja Dimsa realiseerivad vabaviskeid. Esimese lisaja lõpuni on 2.41.

69:72 Simonaviciuse kaugvise viib leedulased ette. Seejärel tabavad kolmese Arbet ja Dorbek.

66:66 Simonaviciuselt kahene, millele Dorbek vastab samaga.

4. veerandaeg:

64:64 Tamm viskab esimese vabaviske sisse ja teise mööda. Lauapall Toomele, kes viigistab seisu. Ees ootab lisaaeg.

64:61 Dimsa realiseerib vabavisked. Nevežis võtab seitse sekundit enne lõppu aja maha.

62:61 Tammelt kahene. Jäänud on 12 sekundit.

62:59 Ka Dimsa realiseerib kahest vabaviskest ühe. Kalev/Cramo võtab 20 sekundit enne normaalaja lõppu time-out'i.

61:59 Brazdauskie kolmene ei taba. Seejärel teenib Dorbek vabavisked, millest realiseerib ühe.

61:58 Dimsa tabavate vabavisete järel paneb Toome kolmese. Seejärel realiseerib Arbet kahest vabaviskest ühe. Nevežise järgmisel rünnakul on vabaviskejoonel täpne Dimsa. Mängida on 1.24.

56:54 Dorbekult 2+1 rünnak. Kalev/Cramo võtab 4.08 enne normaalaja lõppu time-out'i.

56:51 Brazdauskis ja Alijevas suurendavad väljakuperemeeste edu 11-punktiliseks. Seejärel aga Keerleselt neli punkti järjest. Pool minutit hiljem realiseerib Tamm mõlemad vabavisked. Normaalaja lõpuni on 6.10.

51:45 Otsustav veerandaeg algab Toome kahesega.

3. veerandaeg:

51:43 Nevežis teeb veerandaja lõpus 7:0 vahespurdi.

44:43 Alijevase korvi järel on täpsed Dorbek, Arbet ja Tamm.

42:36 Arbeti kolmesele lisab Krabbendam vabavisked ja Keerleselt veel 2+1 rünnak. Nevežis võtab aja maha. Veerandaja lõpuni on jäänud 5.21.

42:28 Nevežis kasvatab eduseisu 39:26-le. Kalev/Cramo teise poolaja skoori avab Sokk, kui mängitud on kaks ja pool minutit.

2. veerandaeg:

Avapoolajal olid Kalev/Cramo resultatiivseimad Keerles üheksa ning Saks ja Dunigan kuue punktiga. Üleväljameheks osutus Beliavicius, kes viskas Nevežise kasuks 12 silma.

34:26 Tamme kahesele vastab täpsete vabavisetega Kalve. Avapoolaeg on sellega lõppenud.

32:24 Duniganilt Kalev/Cramole neli punkti järjest.

28:20 Dimsa korvide vahele teeb skoori Saks.

24:18 Kalev/Cramolt time-out. Poolaja lõpuni on jäänud 5.52.

20:18 Saks viskab neli punkti järjest.

1. veerandaeg:

20:14 Nevežise 11:0 vahespurdile vastab Kalev/Cramo veerandaja lõpus 8:0 spurdiga. Esimesed kolm punkti viskas selle ajaga Arbet ja järgmised viis silma Keerles.

20:6 Kalev/Cramo kasutab minutilist mõtlemisaega, kui avaveerandaja lõpuni on jäänud 2.36.

15:6 Keerleselt kaks korvi, ent vahepeal on täpne Beliavicius. Eduseisul 9:6 viskavad leedulased kuus punkti järjest.

6:2 Dimsa viib Nevežise 1:0 ette, millele Dunigan vastab kahe tabava vabaviskega. Järgmised kaks korvi viskab Simonavicius.

----------------------------------------------------------------------

Rudupis - TTÜ/Kalev

87:57 Mäng on läbi. Rudupis sai 30-punktilise võidu.

76:52 Mängida on jäänud 6.12.

74:50 Osby viskab viimasel veerandajal TTÜ/Kalevi esimesed punktid.

69:48 Veerandaeg on lõppenud.

64:40 Rudupis on TTÜ/Kalevit purustamas. Veerandaja lõpuni 3.35.

57:38 Osby kahese järel teevad skoori leedulased.

53:36 Archibaldi ja Pärna korvid lõpetavad TTÜ/Kalevi sügava mõõna, ent leedulased vastavad nelja punktiga.

Esimesel poolajal olid TTÜ/Kalevi parimad Makke ja Osby kaheksa punktiga. Osby võttis ka kuus lauapalli. Juskevicius tõi Rudupisele 15 silma.

49:32 Rudupis venitab vahespurdi poolaja lõpuks 14:0-ni.

41:32 Rudupiselt 6:0 vahespurt.

35:32 Eesti klubi skoori kasvatavad Keedus, Kriisa ja Osby.

29:26 Punktid Roosilt ja Archibaldilt.

29:22 Meeskonnad teevad skoori vaheldumisi. TTÜ/Kalevi poolelt on täpsed Makke ja Roos.

24:16 Esimene veerandaeg on läbi.

21:14 Rudupis läheb ette 21:12, mille järel Makke vähendab vabavisetest külaliste kaotusseisu.

17:12 Archibald ja Osby vähendavad Eesti klubi kaotusseisu 8:10-le. Pärast Roosi korvi on TTÜ/Kalev taga 12:15, seejärel on aga täpne Juskevicius.

10:3 Skoori avab Ivanauskas. Peagi on leedulased ees 5:1, siis teeb skoori Osby. Järgmised viis punkti Rudupisele ja TTÜ/Kalev võtab aja maha.

Enne mänge:

Kalev/Cramo mängib Kedainiai Nevežisega, kes on siiani kaotanud vaid ühe mängu.

TTÜ/Kalev kohtub võõral väljakul Prienai Rudupisega, kes alistas eile Kalev/Cramo 87:73.

Kalev/Cramo abitreeneri Alar Varraku sõnul loodetakse meeskond tänaseks taas võidulainele häälestada. "Ega suuri muudatusi me teha ei saa. Hommikul kergelt viskame ja vaatame vastast natuke. Pigem on psühholoogiline pool, mida saab kõige kiiremini muuta. Mänguliselt siin 24 tunniga ei muuda suurt midagi," rääkis Varrak Vikerraadiole antud usutluses.

Nevežis on sel hooajal alistanud ka TÜ/Rocki, kui oktoobri keskel võideti Tartus 73:68.

Mõlemad tänased mängud algavad kell 18:30. Delfi teeb mängudest online ülekande.