FOTOD: Tartu Ülikool võitis Balti korvpalliliiga pronksiseeria avamängus Kalevit kindlalt

(123)

BC Kalev Cramo vs Tartu Ülikool
BC Kalev Cramo vs Tartu ÜlikoolFoto: Hendrik Osula

Korvpalli Triobet Balti liigas algas teisipäeval kahest mängust koosnev pronksiseeria, kui BC Kalev/Cramo võõrustas Saku suurhallis Tartu Ülikooli. Avamängu kindla võidu võtsid tartlased tulemusega 72:60 (29:32).

Tartu meeskond kaotas avaveerandi 12:16 ja poolaja 29:32, kuid alustas teist poolaega koguni 14:0 vahespurdiga ja kalevlasi enam järele ei lasknudki. Kolmanda neljandiku lõpuks juhtis Tartu 53:42, viimase veerandi seitsmendaks minutiks oli vahe korraks juba 19 punkti (68:49).

Lauavõitluse 50:36 võitnud tartlaste resultatiivsemad olid Dominykas Milka 15 ning Tanel Sokk ja Janari Jõesaar võrdselt 14 punktiga. Jõesaar võttis ka 16 (!) lauapalli. Vaid 35%-list kahepunktivisete tabavust näidanud Kalevi suurimad punktitoojad olid Branko Mirkovic 17 ja Mickell Gladness 11 silmaga. Kalevit juhendas täna peatreener Alar Varraku haigestumise tõttu Indrek Reinbok.

"Poolaeg +12 meile, kui nii võib öelda. Kindlasti pigem positiivseid emotsioone pakkuv mäng kui negatiivseid," sõnas tartlaste juhendaja Gert Kullamäe. "Natuke jääb küll kripeldama lõpuminut, kus mõnede prohmakatega kaitses andsime mõned korvid tagasi - süües kasvab isu, nagu öeldakse. Aga meeskond näitas, et suudab Cramoga sel hooajal mängida küll!"

Pronksiseeria kordusmäng on järgmisel neljapäeval Tartus. Juba sel reedel mängitakse aga omavahel uuesti Eesti meistriliiga raames ja seda taaskord Tartus.

Kalev pidi Balti liiga poolfinaalis tunnistama kahe mängu kokkuvõttes Prienai Vytautase viiepunktilist paremust, tartlased vandusid seitsme punktiga alla Pasvalyse Pieno zvaigzdesile.

45:53 Mirkovici kolmene
Cramo kaotas veerandaja 10:24. Päris masendav ärakukkumine, eriti veerandaja algus
35:45 Milka keskpositsioonilt
35:43 Tollefsen paneb kauge kolmese, Cramo avas teisel poolajal punktiarve kui mängitud oli 4.15
Õige pea stardib teine poolaeg
Cramo suurim skooritegija 9 punktiga Gladness, Tartul on 8 punkti visanud Sokk ja Jõesaar.
Statistikat: viskeprotsent väljakult Cramol 37 ja Tartul 30 ; lauavõitlus Tartule 27-23 (ründelaud 12-7) ; Tartul tervelt kümme pealeviset avapoolajal rohkem ; pallikaotused Cramol 5 ja Tartul 3.
32:29 Ei saanud kumbki meeskond viimasel minutil punkte juurde.
24:19 Kate-kattest mängust alley-oop pealtpanek Gladnessilt
Kuidagi sumbuurne on see mäng. Hästi palju lohakaid ja rutakaid viskeid mõlemalt poolt
19:12 Simmons 2+1, oma teise vea saab Milka
Tartu meeskonna visketabavus mängust vaid 22 protsenti (6/27). Ime, et vahe on nii väike
2:0 Gladness pealt
Kodumeeskonna Cramo algviisik - Gladness, Keedus, Ljutõtš, Sokk, Simmons. Peatreeneri kohusetäitja Indrek Reinbok.
Tartu Ülikooli algviisik - Talts, Dorbek, Milka, Sokk, Jõesaar. Peatreener Gert Kullamäe.
Tere korvpallisõbrad. Balti liiga pronksiseeria esimesel mängul on Kalev/Cramo peatreenerita. Alar Varrak haigusega eemal.