Tartlased kaotasid avaveerandi üheksa punktiga ja jäid poolajavileks suurde kaotusseisu 29:49. Tartu Ülikooli resultatiivseim oli kolm kaugviset tabanud Kristo Saage 14 punktiga, Vallo Allingu lisas 12 ja Rain Veideman 11 silma. Tartlaste värskeim täiendus Bill Amis viskas 8 punkti ja hankis 10 lauapalli.

Lätlased tabasid täna kolmeseid 59%-liselt 17st 10 (tartlased 21/7) ja valitsesid lauavõitlust 47:27. Nende resultatiivseim oli Curtis Millage 20 punktiga.

Tartu Ülikool - VEF 69:95 (19:28, 29:49, 46:68)
Mängu käik:

IV veerand:

69:95. Mäng on lõppenud.

69:93. Veideman surub pealt.

65:93. Millage (VEF) tabab.

65:91. Lätlased vastavad samuti kaugviskega, kui tabab Kaufmanis. 1.30 lõpuni.

65:88. Saagelt veel üks kolmene.

61:88. Vahe juba 27 punkti. Kolm minutit mängida. Tartu võttis mõtlemisaja.

61:80. Saagelt veel üks kaugvise. Viis minutit mängida.

58:77. Saage tabab kolmese ja toob oma kaheksanda punkti.

55:75. Leppik tabab kolmese, kuid tartlaste kaugvisked siiski vaid 16-st 4. Seitse minutit lõpuni.

III veerand:

46.68. Kolmas veerand on lõppenud.

42:64. Kaks minutit lõpuni. Tartlased on kaotusega leppinud. Esmakordselt sel turniiril vahetatakse platsile Taavi Leok.

40:61. Eichfuss vähendab kaotusseisu.

36:59. Lätlased liiguvad kindla võidu suunas. 3.30 mängida.

36:55. Saage tabab kolmese.

33:55. Viis minutit mängitud. Vahe juba 22 silma.

31:51. Amis toob oma neljanda punkti.

29:51. Kolmanda veerandi mänguskoor avatakse alles teisel minutil, kui tabab lätlaste võõrleegionär Cain. Tartlased on lätlaste tugeva kaitsega hädas.

II veerand:

Kui VEF on tabanud kaheseid 53 ja kolmeseid koguni 70%-ga, siis tartlaste vastavad numbrid on vaid 32 ja 25%. Lauavõitluses on lätlaste ülekaal 27:11.

29:49. Avapoolaeg on lõppenud.

27:47. Pool minutit avapoolaja lõpuni.

26:45. Millage`i korvi järel vahe juba 19 punkti!

26:43. Valters tabab neljanda kolmese!

25:40. Perry tabab mõlemad vabavisked. Kolm minutit mängida.

25:36. Veideman vastab kolmesega.

22:36. Janicenoks tabab kolmanda kolmese. Sama ei teinud täna ka Valters. Lätlaste kaugvisked 6/9 (66,6%).

22:30. Sokult kolmene.

19:30. Lätlased kasvatavad eduseisu.

I veerand:

19:28. Lõpusekunditel tabab Eichfuss. Avaveerand on lõppenud.

15:26. Lätlased teevad võimsa vahespurdi. Janicenoksilt kaks kolmest järjest.

15:18. Allingu toob oma kaheksanda punkti. Vahe veel vaid kolm punkti.

12:18. Kolm minutit mängida.

10:16. Allingu upitab Soku möödaläinud viske korvi.

8:14. Saage toob kiirrünnakust kaks punkti.

6:14. Veideman tabab. Tartlased on toonud viie ja poole minutiga vaid kuus punkti.

4:14. Sandis Valters tabab teise kolmese ja kasvatab lätlaste eduseisu kümnele punktile.

4:10. Allingu toob teise korvi, kuid teeb ka kohe vea otsa.

2:8. Allingu avab tartlaste punktiarve, kui mängitud on kaks minutit.

0:7. Tartult kohutav algus. 1.39 mängitud ja tartlased võtavad aja maha.

-----------

BBL Dorpat Hotel Cupi kolmanda-neljanda koha mängus kaotas BC Kalev/Cramo Rudupisele 70:85. Loe lähemalt SIIT.