Aivar Kuusmaa hoolealused jäid Raplas 70:88 (19:31, 19:18, 13:19, 19:20) alla Leedu kõrgliiga hetke 9. tiimile Kedainiai Nevežisele. Eesti tiimi parimana viskasid 19 punkti Devin Brooks ja William Artino, kellest viimane ka 12 lauapalli maha võttis. Sven Kaldre toetas neid 15 silmaga. Raplasse naasnud Horvaatia keskmängija Domagoj Bubaloga sai täna 25 mänguminutiga kirja 10 punkti ja 2 ründelauda.

Külaliste poolelt oli kuumas hoos esimesel veerandajal 5 kaugviset tabanud Taylor Steven King. Lõpuks jäi ameeriklase arvele 21 punkti ja 6 lauapalli.

Rapla on A-alagrupis teeninud nüüd kaks võitu ja kaks kaotust. Samast olukorrast leiab end ka Nevežis.

Akenpärgi viskekontsert

Teises samaaegses kohtumises pidi TTÜ tunnistama Leedu hetke kolmanda tiimi Prienai Vytautase nappi 96:102 (21:28, 30:21, 28:23, 17:30) paremust. Nagu näha, panid eile napilt Rakvere alistanud leedukad oma tugevuse maksvusele viimasel veerandajal, mis 13 punktiga võideti.

Rait Käbini juhendatavas tiimis oli heas hoos Kiur Akenpärg, kes 11 kaugviskest tervenisti 7 tabas. Lõpuks jäi mängumehe arvele tervenisti 32 punkti. Kristjan Kitsing toetas teda 24 silma, 5 korvisöödu ja 5 lauapalliga. Kaksikduubliga sai maha Rait-Riivo Laane, kes mängu lõpuks 14 punkti viskas ja 10 resultatiivset söötu andis. Core Raley-Rossi nimele jäi 12 punkti, Toomas Raadiku saldole kirjutati 10 silma.

Vytautase resultatiivseimaks kerkis 28 punktiga Gytis Sirutavicius.

TTÜ on nüüd kaotanud kõik B-alagrupi viis kohtumist. Tänane vastane Vytautas jätkab seevastu täiseduga, olles võitnud neli mängu.