"Linnupesa" nime kandval Pekingi rahvusstaadionil selgitati välja parimad naiste odaviskes, naiste 5000 meetri jooksus ja meeste 1500 meetri jooksus. Võistluse lõpetasid naiste ja meeste 4x400 meetri teatejooksud.

Naiste 5000 meetri jooksus tegi tõelise võimuavalduse eelmise MM-i pronks Almaz Ayana, kes Etioopiale maailmameistrivõistluste rekordiga 14:26.83 päeva teise kulla tõi. Ka hõbe ja pronks läksid etiooplannadele - teisele kohale tuli Senbere Teferi (14:44.07) ning poodiumi viimasel astmel võttis koha sisse 1500 meetri jooksu võitnud Genzebe Dibaba (14:44.14).

Meeste 1500 meetri jooksus läks kaksikvõit Keeniasse, kus kulla võttis tugeva lõpu teinud Asbel Kiprop (3:34.40). Hõbedal tema kaasmaalane Elijah Motonei Manangoi (3:34.63) ning pronksil marokolane Abdalaati Iguider (3:34.67).

Tõelist draamat võis näha naiste odaviskes, kus korraldajamaa Hiina enne päris viimast katset kullas kinni oli. Võistluse päris viimasel katsel lennutas sakslanna Kathrina Molitor aga oda 67.69 peale ning võttis sellega poodiumi esikoha endale. Hiinlanna Huihui Lyu pidi Aasia rekordit tähistava 66.13-ga leppima hõbedase autasuga. Poodiumi viimasel astmele kerkis Lõuna-Aafrika Vabariigi esindaja Sunette Viljoen (65.79).

Naiste 4x400 teatejooksu võitis Jamaica naiskond (3.19,13), kes möödus lõpusirgel USA naiskonnast. (3.19,44) Jamaica nelikus jooksid Christine Day, Shericka Jackson, Stephenie Ann McPherson ja Novlene Williams-Mills. Ameeriklannasid esindasid Sanya Richards-Ross, Natasha Hastings, Allyson Felix ja Francena McCorory. Kolmanda koha teenis Suurbritannia naiskond.

Meeste 4x400 meetri teatejooksu võitis USA koosseisus David Verburg, Tony McQuay, Bryshon Nellum ja LaShawn Merritt, ajaga 2.57,82. Teine oli Trinidad ja Tobago 2.59,20-ga. Pronks Suurbritanniale.

Meeste kõrgushüppe võitis kanadalane Derek Drouin, kusjuures võitja selgitamiseks pidid kolm meest uuesti hüppama. Kõrgus 2.36 sai otsustavaks kõrguseks, kus mehed enam üle ei hüpanud. Nii viidigi latt 2.34 peale, millest sai jagu vaid Kanada mees. Zhang ja Bondarenko jäid jagama hõbemedalit.