Link kopeeritud!

MM-i viies päev pakkus palju põnevust: Bolti järeletulija võitis sörkides 400 meetri finaali, teivashüpe sai uue maailmameistri

(28)

400 meetri favoriit Wayde Van Niekerk
400 meetri favoriit Wayde Van NiekerkAFP

Londonis jätkuvatel kergejõustiku maailmameistrivõistlustel pole teisipäeval võistlustules ühtegi eestlast, välja mängitakse viis medalikomplekti.

Medalialadena oli kavas naiste odavise ning meeste teivashüpe, 3000 m takistusjooks ning 400 ja 800 meetri jooks.

Meeste teivashüppes sai kulla ameerikalne Sam Kendricks, kes edestas poolakat Piotr Lisekit ja prantslast Renaud Lavillenied. Esikoha tõi kõrgus 5.95.

800 meetri jooksus tuli poodiumi kõrgeimale astmele prantslane Pierre-Ambroise Bosse, üllatuslikult võitis hõbeda poolakas Adam Kszczot ning kolmandaks tuli keenialane Kipyegon Bett.

Naiste odaviskes võitis kulla tõeline elav legend Barbora Špotakova, kes viskas 66.76. Mõnevõrra üllatuslikult jäi esikolmikust välja favoriit Sara Kolak, kes lõpetas neljandana.

3000 meetri takistusjooksus sai kuldamedali keenialane Conseslus Kipruto. Teisena lõpetas marokolane Soufiane Elbakkali ning kolmandaks jäi ameerikalne Evan Jager.

400 meetris võitis kindlalt lõuna-aafriklane Wayne van Niekerk ajaga 43,98. Bolti järeltuljaks peetav sprinter lausa sörkis enamus distantsist ning ikkagi jättis jälitajad pika puuga selja taha.

Kolmapäev on meie jaoks taas palju põnevam, sest siis peetakse naiste kaugushüppe eelvõistlus, kus osaleb ka Ksenija Balta (algus kell 21.10).

KERGEJÕUSTIKU MM: VIIES PÄEV
Kuid tundub, et Kendricks on siiski tänaseks lõpetanud.
Aga ka prantslane ei saa kõrgusest üle ning Kendricks on teivashüppes maailmameister! Hõbemedali viib koju Lisek ning Lavillenie saab pronksi. Kuid tundub, et Kendricks üritab korra veel 6.01 kõrgust ületada.
Kendricks esimesel katsel 6.01 üle ei saanud, nüüd on Lavillenie kord...
400 meetri tulemused:
Van Niekerk ei pea endast isegi maksimumi andma, kuid maailmameistritiitel 400 meetris on olemas!
Kohe on algamas ka tänase õhtu kõige oodatuim ala: 400 meetri finaal.
Lavillenie tõstis järgmise katse 6.01 peale, kui ta sellest üle ei saa siis on esikolmik sellies järjestuses: Kendricks, Lisek ja Lavillenie.
SAM KENDRICKS SAI 5.95 KÕRGUSEL ÜLE!
Lisek ei saa kolmandal katsel üle 5.95 kõrgusest ning kui prantslane viimasel katsel üle ei saa võidab poolakas hõbeda.
800 meetri finaali tulemused:
VÕIMAS! 800 meetris on esikolmikus lausa kaks eurooplast: esikoha saab prantslane Pierre-Ambroise Bosse ja teiseks tuleb poolakas Adam Kszczot
Teivashüppes on võistlema jäänud ainult kolm meest: Kendricks, Lisek ja Lavillenie.
Peale Lavillenie on samast kõrgusest üle saanud ka Sam Kendricks ja Piotr Lisek.
Kõigi pilgud on praegu teivashüppe finaalil, sest staadionil muid alasid pole toimumas. Lavillenie saab teisel katsel üle kõrgusest 5.89 ning terve staadion rõkkab.
3000m takistusjooksus tuli maailmameistriks Conseslus Kipruto, hõbemedali võitis Soufiane Elbakkali ja viimasele poodiumikohale saab Evan Jager.
Meeste teivashüppes hakkab ka võistlus vaikselt haripunkti jõudma. Hetkel on võistlema jäänud veel viis meest:
Joosti ka kolmas ehk viimane 400 meetri naiste tõkkejooksu poolfinaal:
Naiste kuulitõukes selguvad ka täna medalistid. Peale esimest ringi on hetkel juhtimas ungarlanna Anita Marton, kes viskas 18,76.
Meeste teivashüppe finaalis hakkab aina põnevamaks minema:
Naiste 400 meetri tõkkejooksu teise poolfinaali tulemused:
Naiste 400 meetri tõkkejooksu esimese poolfinaali tulemused:
Naiste odaviskes tuli maailmameistriks tšehhitar Barbara Špotakova!
200 meetris pääses järgmisesse ringi ka Shaunae Miller-Uibo, kes jooksis paremuselt teise aja.
Meeste teivashüppe hetkeseis:
Naiste 200 meetri jooksu kolmandast eeljooksust pääsesid edasi Dejah Stevens, Ivet Lalova-Collio ja Sashalee Forbes.
Naiste odaviske finaalis on visatud juba kaks esimest ringi:
Alanud on ka meeste teivashüppe finaal, kus kaks esimest meest Piotr Lisek Chagrui Xue said ilusti üle esimesest kõrgusest 5.50.
Teise eeljooksu tulemused:
Naiste 200 meetri jooksu esimeses eeljooksus oli kiireimaks hollandlanna  Dafne Schippers ajaga 22,63. Temaga koos pääsesid edasi veel Tynia Gaither ja Maria Belimpasaki.
Kuid 21.30 hakkavad naiste 200 meetri eeljooksud, kus stardib lätlanna Sindija Buksa ja neljandas jooksus on ka Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo.
Kell 21.20 hakkab tänase programmi esimene ala ehk naiste odaviske finaal. Kahjuks stardis pole ühtegi eestlannat ega naaberriikide esindajat. Favoriidiks on kindlasti selle hooaja tippmargi visanud horvaat Sara Kolak.