VIDEO | Maria Lasitskene tegi viimase nelja hooaja parima tulemuse ja ründas maailmarekorditHollandis Hengelos legendaarse sprinteri Fanny Blankers-Koeni nime kandval kergejõustikuvõistlusel hoolitses silmapaistvaima tulemuse eest Maria Lasitskene (varem Kutšina), kes võitis naiste kõrgushüppe 2.04-ga.

N-ö neutraalse lipu all võistlev 24-aastane venelanna sai uuest isiklikust rekordist jagu kohe avakatsel ning lasi seejärel latile seada ka 2.10. Uut maailmarekordit siiski ei sündinud ja bulgaarlanna Stefka Kostadinova 1987. aastal hüpatud 2.09 säilitas koha rekorditeraamatus.

Kahekordse maailmameistri Lasitskene eilne võidutulemus on viimase nelja aasta parim resultaat maailmas. Tänavusel välishooajal, kus edetabelis hoiab teist kohta Belgia mitmevõistleja Nafissatou Thiam 1.98-ga, on ta kahe meetri piiri alistanud aga juba neljal võistlusel.

Venelanna võistleb sellest suvest uue nime all, sest abiellus kahe hooaja vahel Leedu päritolu Venemaa Eurospordi kommentaatori Vladas Lasitskasega.

Tänaku ralli WRC
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare