Senine hooaja parim tulemus 9,86 sekundit kuulus maailmarekordimehele Usain Boltile, kirjutab sport.err.ee

Ameeriklane kordas sellega sajandikupealt oma reeglitepäraselt joostud 100 m rekordit, mille ta oli püstitanud eelmisel aastal USA-s, Eugene'is.

Gay alistas Rooma jooksu finaalis eksmaailmarekordimehe Asafa Powelli, kes sprintis välja aja 9,88 sekundit. Kolmas oli jamaikalane Yohan Blake 9.96 sekundiga.

Häid tulemusi näitasid Roomas ka naissprinterid. Jamaikalanna Kerron Stewart sprintis võiduajaks välja 10,75 sekundit, mis ületab ta kaasmaalanna Shelly-Ann Fraseri nimel oleva tänavuse tippmargi koguni 13 sajandikuga. Fraser oli samas jooksus 10,91 sekundiga teine.

110 meetri tõkkejooksu olümpiavõitja Dayron Robles Kuubalt võitis distantsi 13,17 sekundiga.

Meeste odaviskes sai esikoha viimasel katsel saavutatud 87.46-ga norralane Andreas Thorkildsen, teine oli Kuldliiga kaks esimest võistlust võitnud soomlane Tero Pitkämäki 83.68-ga.