Senine tippmark (8.52,78), mis kuulus 2016. aastast Ruth Jebetile, paranes koguni kaheksa sekundi võrra.

Eesti mitmevõistleja Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo jooksis esmakordselt 400 meetrit alla 49 sekundi ning sai kirja maailma tänavuse hooaja tippmarki ja Bahama uut rekordit tähistavad 48,97.

"Olen väga rõõmus, samas ka väga väsinud. Jooksin sel hooajal alles neljandat korda 400 meetrit ja käsil ongi katsetamise aeg. Järgmine eesmärk on juba 48 sekundi piiri alistamine," sõnas Miller-Uibo võiduka jooksu järel.

Bahama jooksja järel sai teise koha Salwa Eid Naser Bahreinist, kes püstitas 49,08-ga uue Aasia rekordi.

400 meetri maailmarekord pärineb 1985. aastast ning kuulub 47,60-ga Marita Kochi nimele.

Meeste 200 meetri jooksu võitis Monacos 21-aastane ameeriklane Noah Lyles maailma tänavuse hooaja tippmargi 19,65-ga.

Lõuna-Aafrika Vabariigi keskmaajooksja Caster Semenya pikendas oma võiduseeria juba 38-le võistlusele, kui oli kiireim naiste 800 meetri distantsil ajaga 1.54,60.

Ameeriklane Christian Taylor võidutses kolmikhüppes 17.86-ga, kõrgushüppe võitis venelane Danil Lõssenko isikliku rekordi ja maailma hooaja tipptulemusega 2.40.