Rio olümpiakuld tõkkejooksus sai kolme kõrvalehoidmise eest võistluskeeluBrianna Rollinsi rõõmupisarad Rio de Janeiro olümpial
Brianna Rollinsi rõõmupisarad Rio de Janeiro olümpialFoto: Kai Pfaffenbach, Reuters/Scanpix

Rio de Janeiro olümpiakuld 100m tõkkejooksus Brianna Rollins on sunnitud terve tänavuse võistlushooaja vahele jätma. Rollins kannab tagasiulatuvalt ühe aasta pikkust võistluskeeldu, mis kehtib kuni 18. detsembrini 2017.

Rollins, kes pole andnud ühtegi positiivset dopinguproovi oli kolmel võistlusvälisel testil dopinguametnike jaoks kättesaamatu ja see tähendab reeglite kohaselt automaatselt 2-aastast karistust.

Maailma Antidopingu agentuuri WADA Adamsi süsteemis oli Rollinsi asukoht valesti märgitud ning kui dopinguproovide võtjad teda kirja pandud aadressilt eest ei leidnud, läks kirja kõrvalehoidmine.

Kaks apsakat tuli ameeriklannal sisse eelmise aasta septembris, olümpiatriumfile järgnenud kuul. Lisaks oli üks eksimus all mullu aprillist. Sportlane võttis Adamsi süsteemi puuduliku täitmise omaks ja tunnistas viga.

Arbitraažikohus vähendas Rollinsi karistuse miinimumini, mis rahvusvaheliste reeglitega lubatud. Ta andis mullu 16 dopinguproovi, mis kõik olid negatiivsed. Karistuse vähendamist arutanud kolmeliikmeline paneel leidis, et ükski kõrvalehoidmine polnud tahtlik.

Kas Liverpool võidab meistrite liiga finaalis?


Tänud vastamast ja
head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare