Rio kettaheitekuld Harting esines jahmatava avaldusega

 (51)

Rio olümpia meeste kettaheite finaal
Christoph HartingFoto: Hendrik Osula

Möödunud suvel Rio olümpial kettaheites kulla võitnud Christoph Harting tuli välja üllatava seisukohaga: sakslase väitel on olümpiamängud 2040. aastaks surnud.

Rios isikliku rekordi heitnud ning üllatusvõidu saanud Harting kritiseeris teravalt oma kaasmaalast Thomas Bachi, kes on Rahvusvahelise Olümpiakomitee president. "Thomas Bach peaks tagasi astuma, et ROK saaks endale uuesti näo, mis seisaks puhta spordi ja järjepidevate tegude eest," sõnas Harting. "Olümpiamängud surevad 2040. aastaks vaikselt välja, kui midagi ei muutu."

Sakslase ajas vihale ROKi käitumine olümpia eel, kui Venemaa riikliku dopingusüsteemi avalikustamise järel ei jäetud Vene sportlasi OMilt kõrvale.

"Olümpiaideed on viimase aasta jooksul kõvasti oma usaldusväärsust ja väärtust kaotanud. Vajame reforme, mis oleksid põhjalikud, läbipaistvad ja jätkusuutlikud."

Harting nõuab dopinguga vahele jäänud sportlastele eluaegset võistluskeeldu, ainsa erandi teeks ta atleetidele, kes on dopinguaineid tarvitanud kogemata - näiteks süües pahaaimamatult neid sisaldavat toitu.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare