Erinevalt naistest, kujunes meeste jooks algul palju huvitavamaks, sest kümmekond mees püsisid koos pool distantsist, mis läbiti ajaga 1:03.14. Otsustavad sündmused hakkasid toimuma 33. kilomeetril, kus tempot oluliselt tõsteti. Kilomeeter hiljem rebis Geoffrey Mutai end teistest lahti ja suutis üksinda lõpuni ees joosta. Tema järel püsisid kahekesi koos keenlane Emmanuel Mutai ja etiooplane Tsegaye Kebede. Neli kilomeetrit enne finišit raputas Mutai konkurendi maha ja sai teise koha ajaga 2:06.28. Kebede pidi leppima kolmanda kohaga, tema lõpuaeg 2:07.13. Parima eurooplasena sai šveitslane Viktor Rothlin 11. koha ajaga 2:12.16.

Kiirema ajaga kui New Yorgis on tänavu võidetud Berliini, Frankfurti ja Londoni maraton.

Naiste stardist asus võistlust juhtima Mary Keitany, kes üpris kohe ka teistest eraldus. Kui 5 km läbimise järel (vaheaeg 16.03) oli tema edu 10 sekundit, siis 15 km kohal juba 1.33 ja poolel maal 2.07. Tundus, et naiste maraton kujuneb soolojooksuks, kuid liialt kiire algus maksis Keitanyle kätte. Vahe teda jälitavate etiooplannade Firehiwot Dado ja Buzunesh Debaga hakkas vaikselt vähenema pärast 30. kilomeetrit. Kolm kilomeetrit enne lõppu püüdsid Dado ja Deba Keitany kinni ning kolmik püsis mõnda aega koos. Viimasel kilomeetril juhtis juba Dado. Lõpus üritas Deba teda lõpuspurdiga kätte saada, kuid tulutult. Dado võitis maratoni ajaga 2:23.15 neljasekundilise eduga kaasmaalanna ees. Pikka aega liidrikohta hoidnud Keitany finišeeris alles kolmandana ajaga 2:23.38. Parima eurooplannana saavutas britt Jo Pavey 9. koha ajaga 2:28.42.