Kuldmedali võitis tiitlikaitsja Trey Hardee 8607 punktiga. Kaksikvõidu kindlustas USA-le Ashton Eaton, kes tegi võimsa 1500 meetri jooksu ja tõusis 8505 punktiga hõbedale. Kolmas oli  kuubalane Leonel Suarez 8501 punktiga.

1500 meetri jooks:

Mikk Pahapill sai tugevamas jooksus ajaks 4.35,41 ja sai 8164 silmaga 9. koha. Ashton Eaton jooksis aja 4.18,94 ja tõusis hõbedale. Trey Hardee kindlustas kulla.

Andres Raja sai viimasel alal tagasihoidliku aja 4.52,28 ja kogus 7982 punkti, mis andis 15. koha.

Odavise:

Nõrgemas grupis võitis odaviske Šebrle 67.28-ga. Behrenbruch viskas 66.50, Barras 63.25 ja Sintnicolaas 61.07.

Tugevamas grupis 66.40 visanud Pahapill sõnas odaviske järel: "Normaalne tulemus. Tehniliselt õnnestusid põhimõtteliselt kõik visked. Olen rahul. 1500m jooksen nagu ikka kümnevõistluse ala, nii kiiresti kui jõuan. Mis aeg tuleb, on raske prognoosida. Võistlus on olnud raske."

Raja ei jäänud oma tulemuse 57.35-ga rahule. "Oda ei õnnestunud. Tahtnuksin väga visata üle 60 meetri. Üldpildis on sel võistlusel rahulolu pakkunud vaid kaks ala  - 100m ja 110m tj. Kaks ala on ebaõnnestunud - kõrgus ja oda," ütles Raja.

Enne viimast ala on kindel liider tiitlikaitsja Trey Hardee 7962 punktiga, järgneb Leonel Suarez 7718 silmaga. Ashton Eatonil on kehva odaviske järel kolmandana 7686 punkti. Pahapill möödus Rajast, eestlastel on nüüd vastavalt 7455 ja 7377 punkti. 10. kohal paiknev Pahapill kaotab oma rekordigraafikule 259 ja Raja (14. koht) 66 punktiga. Mõlemad liiguvad 8100 punkti graafikus.

8 Andres RAJA EST 57.35

III KATSED: Eaton parandab pisut ja viskab 55.17. Pahapill saab väärtuslikke punkte juurde, visates viimasel katsel 66.40. Ka Raja parandab ja viskab 57.35. Kuldmedali saatus on otsustatud, sest Suarez ei paranda. Hardee peaks oma tiitlit kaitsma.

II KATSED: Eatoni teine katse on 55.07. Pahapill viskab 64.32. Ka Raja ei suuda parandada ja viskab 56.51. Hardee ja Suarez ei paranda samuti.

I KATSE: Mikk Pahapilli avakatse on 65.11, Andres Rajal 56.59. Tiitlikaitsja Trey Hardee põrutab isikliku rekordi 68.99! Senine tippmark oli täpselt 68 meetrit. Kuldmedali eest võitlev Leonel Suarez vastab 69.12-ga.

Ashton Eatoni avakatse on vaid 46.94. Jan Felix Knobel on visanud siiani parimana 68.42.

Pahapill ja Raja viskavad tugevamas grupis, mis alustab kell 10:30. Oma rekordiseerias viskas Pahapill 69.53 ja Raja 57.73.

Teivashüpe:

Mikk Pahapill: 4.50 (ületab I katsel) - 4.60 (alles III katsel!) - 4.80 (I katsel) - 4.90 (III katsel) - 5.00 (ei ületa)

Andres Raja: 4.40 (ületab I katsel) - 4.60 (I katsel) - 4.70 (I katsel) - 4.80 (III katsel maha)

Pahapill ületab 4.90, viis meetrit enam ei alistu. Eestlast häirisid 5.00 kõrgusel jalakrambid ja kahte esimest katset ta ei teinudki. Kuna oma rekordiseerias (8398) sai Pahapill kirja 5.06, andis eestlane veel 49 punkti ära. Pahapillil on nüüd 6620 silma ehk -212 võrreldes rekordigraafikuga.

Andres Raja piirdus teivashüppes 4.70-ga (rekordiseerias 4.80). Kaheksa alaga on Rajal 6679 punkti ehk -60 võrreldes rekordigraafikuga.

Liidrite duellis andsid nii Ashton Eaton kui Trey Hardee kõvasti punkte ära, piirdudes vaid oma algkõrgustega - vastavalt 4.60 ja 4.80-ga. Ameeriklaste isiklikud rekordid on teivashüppes vastavalt 5.15 ja 5.25. Kullasoosikuks on tõusnud kuubakas Leonel Suárez, kes ületas teibas isikliku rekordi 5.00.

Teivashüppes said nulli ameeriklane Ryan Harlan, LAVi esindaja Willem Coertzen ja iraanlane iraanlane Hadi Sepehrzad.

Hardeel on nüüd liidrina 7088 punkti, järgnevad Eaton 7021 ja Suarez 6842 punktiga. Raja on üheksas ja Pahapill 13. kohal.

Kettaheide

Mikk Pahapill on esimeses kettaheitjate grupis, kus ta sai esimesel katsel tulemuseks 47.16 (rekordigraafikus 48.79). Teine voor midagi paremat ei toonud - 46.77 meetrit. Lõppkatse 46.07 ei olnud ka rõõmustav, seega jäi Miku avakatse tema parimaks. Pahapill jäi oma grupis kuuendaks.

Päeva parima tulemuse saab kahe ebaõnnestunud katse järel venelane Andrei Drozdov 50.29. Tubli oli ka 50.06-ga iraanlane Hadi Sepehrzad. Liidritest saab parima tulemuse ameeriklane Trey Hardee - 49.89, Ashton Eaton 46.17.

Andres Raja heitis teises grupis. Esimene katse 43,38. Teises voorus sai ta 42,58. Kolmanda katsega õnnestus eestlasel sentimeetri võrra oma tulemust parandada - 43,39. Andres jäi oma grupis viiendaks.

Seitsme ala järel tõusis uueks võistluse juhiks ameeriklane Trey Hardee 6239 punktiga, talle järgnevad kaasmaalane Ashton Eaton (6231) ja Ukraina esindaja Aleksei Kasjanov (5943). Neid ohustab kuubalane Leonel Suárez (5932). Raja on seitsme alaga kogunud 5860 punkti ja kaotab oma rekordigraafikule veel vaid 30 punktiga. Pahapillil on 5740 silma ja -163 võrreldes rekordiseeriaga (8398).