Keenialane läks Berliinis uut maailmarekordit jooksma, kuid vihmane ja niiske ilm tõmbasid tema plaanile kriipsu peale. Kipchoge sai siiski suurepärase aja ja jäi tippmargist vaid 35 sekundi kaugusele.

Kehtiv maailmarekord 2:02.57, mis kuulub keenialasele Dennis Kimettole, sündis kolm aastat tagasi just Berliini maratonil.

Kaks ülejäänud meest, kes tänavu rekordit jahtisid - Kenenisa Bekele ja Wilson Kipsang - kustusid juba distantsi esimesel poolel ja jätsid esialgsetel andmetel jooksu pooleli.

Teise koha saavutas üllatuslikult etiooplane Guye Adola, kes tegi maratonirajal kõigi aegade kiireima debüüdi, lõpetades ajaga 2:03.46. Kolmandana pääses poodiumile keenialane Felix Kandie.

Berliinis sündis ka Eesti tänavuse hooaja tippmark, kui Kaia Lepik saavutas naiste hulgas uue isikliku rekordi 2:47.49-ga 29. koha. Eestlanna varasem tippmark oli 2:54.19.

Tänavuse aasta senine Eesti tippmark kuulus Olga Andrejevale ajaga 2:51.06.