Gebrselassie järel teise koha saanud keenlane Kiplimo Kimutai kaotas võitjale ligemale kaks minutit, vahendab jookusportaal.blogspot.com.

Poolel maal Gebrselassiest maha jäänud Kimutai lõpetas ajaga 1:01.23. Kolmandana jõudis Kimutaist 37 sekundit hiljem finišisse kahekordne maratonijooksu maailmameister marokolane Jaouard Gharib ajaga 1:02.00.

Distantsi teise poole üksinda jooksnud Gebrselassie ütles rajarekordi 59.05 alistamata jätmise kohta: "Vajasin selleks kedagi tempot tegema. Ma oleksin olnud kiirem, kui saanuksin viimased kaks kilomeetrit kellegagi koos joosta." Meeste arvestuses arenesid sündmused kiiresti, sest juba distantsi algul moodustus neljaliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid peale Gebrselassie, Kimutai ja Gharibi veel ameeriklane Dathan Ritzenhein. Grupp lagunes poolel maal, mil Gebrselassie konkurentidega vahe sisse tegi.

Naiste jooksus tegi juba stardipaugu kõlades teistega vahe sisse viieliikmeline grupp koosseisus portugallannad Marissa Barros, Sara Moreira ja Dulce Felix, Suurbritanniat esindav Mara Yamauchi ja etiooplanna Berhane Adere. Neist jäi kohe maha maailmameister rumeenlanna Constantina Dita. Grupp püsis koos üle poole maa.

Pärast 45 minutit kestnud jooksu rebisid teistest lahti Adere, Felix ja Barros. 2 kilomeetrit enne lõppu sai Adere Barrose ees 30-meetrise edumaa ning võitis jooksu ajaga 1:08.49. Barros lõpetas teisena 1:09.09-ga. Kolmas koht kuulus Sara Moreirale ajaga 1:10.08.

Kokku startis kuulsal jooksul 54 000 spordisõpra. Viimased jõudsid üle stardijoone alles 35 minutit pärast stardipauku.