Vormeliga areenile saabunud Usain Bolt pidi külma ilma käes ootama loodetust kauem, sest valestardi tõttu sai disklahvi tema kõrvalrajal jooksnud Churandy Martina. Teine start õnnestus ning Bolt läbis kurvi samas tempos kodupubliku lemmiku, tutvustamise ajal Boltiga sama suure aplausi teeninud Jaysuma Saidy Ndurega. Lõpusirgel liikus jamaikalane siiski Norra esindajast selgelt kiiremini, võttes võidu ajaga 19,79. Ndure oli teine 20,36ga. Jooksu ajal puhus taganttuul 1,7 m/s.

Bolt parandas hooaja tippmarki koguni 21 sajandikuga, lisaks võttis ta oma nimele võistluste rekordi. Bisletti staadioni varasem tippmark oli joostud 17 aastat tagasi, kui meeldejäävas võistluses edestas legendaarne Frankie Fredericks veelgi legendaarsemat Michael Johnsonit.

Eelmisel nädalal Roomas 100 meetri jooksus Justin Gatlinile kaotanud Bolt rääkis peale jooksu, et ei muretse selle üle, mida teised teevad, vaid keskendub enda tegemistele. Järgmine võistlus, kus välkkiire mees osaleb, on Jamaica meistrivõistlused. "Nüüd lähen tagasi Jamaicasse. Mu eesmärgid on jäänud samaks: olla maailma parim ning võita Moskva MM-il kolm kuldmedalit. Mu unistus on joosta 200 meetrit alla 19 sekundi."

Meeste odaviskes olid kaks paremat Jan Železný hoolealused. Võitis tšehh Vítězslav Veselý 85.96ga, järgnes Tero Pitkämäki 84.74ga. Soomlast segas vana vigastus, mistõttu oodetud tulemus jäi tulemata. Andreas Thorkildsen ei suutnud head tulemust näidata ka kodupubliku ees, jäädes oma selle hooaja tavapärase tulemusega (80.99) kuuendaks. Veelgi kehvimini läks 20-aastasel Londoni olümpiavõitjal, Trinidad ja Tobago esindajal Keshorn Walcottil, kes jäi 77.03ga viimaseks ehk kümnendaks.

Naiste kõrgushüppes noppis võidu venelanna Svetlana Školina kõrgusega 1.97, järgnesid rootslanna Emma Green Tregaro ja venelanna Anna Tšitšerova. Tagasi tippu pürgiv Blanca Vlašic (Horvaatia) ja Anna Iljuštšenko ületasid 1.85, kohad vastavalt viies ja seitsmes.

Meeste kettaheites võttis viiendal katsel heidetud 65.52ga võidu Gerd Kanter. Seljavigastuse kiuste oma hooaja tippmarki parandanud olümpiavõitja on nüüd Teemantliiga kokkuvõttes poolaka Piotr Malachowskiga, kes eile jäi sootuks tulemuseta, samal pulgal 6 punktiga. Eilsest võistlusest eemale jäänud Robert Harting asub 4 punktiga kolmandal kohal.

Naiste 100 meetri jooksus on heasse vormi jõudnud Bulgaaria kaunitar Ivet Lalova, kes alistas võimsa, ent graatsilise lõpuga kõik konkurendid. 29-aastase bulgaarlanna aeg - 11,04 - on tema viimaste aastate parim.  Tema isiklik rekord pärineb aga 2004. aastast, mil ta läbis staadionisirge 10,77ga.

Tänavuse hooaja seitsmes Teemantliiga etapp toimub 30. juunil Birminghamis.