Võistlusõhtu kõige paremaks tulemuseks võib vast nimetada Katari esindava kõrgushüppaja Mutaz Essa Barshimi uut Aasia rekordit - 2.40 (videod allpool). 21-aastane Londoni olümpiapronks uuendas ka maailma hooaja tippmarki. Võistluse kaks viimast meest olid muide maailmameistrid. Kaheksanda koha sai venelane Ivan Uhhov 2.21 ja üheksanda ameeriklane Jesse Williams 2.16ga.

Kõrgetasemelise meeste teivashüppe võitis 5.95ga prantslane Renaud Lavillenie. Ka kolme Saksamaa sportlase - Björn Otto 5.90, Raphael Holzdeppe 5.84 ja Malte Mohri 5.84 - on tulemused, millega tiitlivõistlustel võib alati medalit loota.

Naiste 100 meetri jooksus puhus lubatust veidi tugevam tuul (2,2 m/s), seega tulemused edetabelikõlbulikud pole. Kolm esimest - Shelly-Ann Fraser-Pryce, Blessing Okagbare ja Veronica Campbell-Brown - jooksid alla 10,8 sekundi. Teatavasti on naiste sprindis iga aeg alla 11 sekundi suurepärane tulemus.

Meeste 100 meetrit võitis Justin Gatlin ajaga 9,88. Sellest paremat tulemust on suutnud tänavu näidata vaid Tyson Gay.

Meeste kettaheites võidutses Robert Harting maailma hooaja tippmarki märkiva 69.75ga. Gerd Kanter oli viies tulemusega 63.58.

Suurematest soosikutest pidid leppima teise kohaga Londoni olümpial kodupubliku rõõmuks kaks kulda võitnud Mo Farah, kes jäi 5000 meetri jooksus lõpuheitluses alla Edwin Cheruiyotile, ning teisemelisena maailmameistriks kroonitud Kirani James, kes ületas 400 meetri distantsil finišijoone vaid 7 sajandikku hiljem kui Lashawn Merritt.

Venemaa tõkkejooksja Sergei Shubenkov pole alanud hooajal mullusega võrreldavat hoogu leidnud. Eugene`is parandas ta küll oma hooaja tippmarki, kuid jäi 13,22ga tihedas konkurentsis alles kuuendaks. Naiste 400 meetri jooksus oli neljakordne olümpiavõitja Sanya Richards-Ross kaheksas ehk viimane ajaga 53,77.

Juba järgmisel nädalal peetakse sel samal staadionil USA üliõpilasmeistrivõistlused kergejõustikus, kus üheks medalipretendendiks on kerkinud teiste seas ka kümnevõistleja Maicel Uibo.