Abdelrahman, kelle viis lõppeval hooajal maailma tippu soomlane Petteri Piironen, viskas võidutulemuse 85.44 teisel katsel, tuues maksimumpunktid Aafrika meeskonnale.

Teine oli tšehh Vitezslav Vesely tulemusega 83.77. Poodiumile pääses ka Londoni olümpiavõitja, Trinidad ja Tobagost pärit Keshorn Walcott, kes viskas viimasel katsel 83.77.

Oodatust lühemaks jäid soomlase Antti Ruuskaneni odakaared. Neljast katsest parimal mõõdeti viske pikkuseks vaid 77.78, mis ei andnud Euroopa meistrile enamat viimasest kohast.

Eilse võistluõhtu meeldejäävaima duelli pakkusid 100 meetri tõkkejooksjad. Jooksu võitis 30-aastane ameeriklanna Dawn Harper Nelson võistluste rekordiga 12,47, teise kohaga pidi leppima Suurbritannia rekordi Jessica Enniselt 12,51-ga üle löönud Tiffany Porter. Ülejäänud sportlased mängisid finaalis statisti rolli, kaotades kahele paremale juba enam kui poole sekundiga.

Meeste kolmikhüppe võitis prantslasest Euroopa meister Benjamin Compaore, kes püstitas isikliku rekordi ja tegi ühtlasi kõigi aegade pikima hüppe Aafrika mandril - 17.48.

Teivashüppes piisas prantslasele Renaud Lavillenie`le võiduks tulemusest 5.80.

Euroopa koondis, kellele tõi võidupunktid Gerd Kanter ning neljanda koha punktid Rasmus Mägi, võttis kokkuvõttes 447,5 punktiga kindla võidu. Sprindialadel ohtralt kaksikvõite võtnud Ameerika oli 390 silmaga teine, Aafrika 339-ga kolmas ning Aasia-Okeaania 257,5-ga neljas.