DELFI SERBIAS: Leedu võitis kergejõustiku sise-EM-il ajaloolise kuldmedali

 (8)
"Olen meeldivalt üllatanud, et mind on ka Eestis märgatud!"

Airine Palsyte
Airine PalsyteAFP

Kõrgushüppaja Airine Palšyte tõi Leedule ajaloo esimese kergejõustiku sise-EM-i kuldmedali, kui võitis täna Belgradis esikoha rahvusrekordi ja uue maailma hooaja tippmargi 2.01-ga.

Palšyte kindlustas esikoha juba kõrguse 1.96 alistamisega, sest hõbe- ja pronksmedalistid ehk Ruth Beitia ja isikliku rekordi hüpanud ukrainlanna Julia Levtšenko ületasid 1.94.

"Mul pole sõnu! Ma olen väga õnnelik, sest ei osanud oodata võitu. Tõsi, tänavu pole naiste kõrgushüppe tase olnud nii kõrge kui mõnel eelneval aastal," sõnas üliõnnelik Palšyte Delfile ja Eesti Päevalehele.

24-aastase Palšyte mänedžer on eestlanna Kadri Kallas, kelle koostöö leedulannaga paistab sujuvat kenasti.

"Kadri on suurepärane inimene ja mu väga hea sõber! Ta kirjutab mulle pidevalt ja aitab alati kõigega," sõnas karjääri teise tiitlivõistluste medali võitnud Palšyte.

Leedu ajakirjanikke Belgradis pole, küll aga võtsid temalt intervjuu lisaks eestlastele veel paljud välismaa žurnalistid.

"Olen meeldivalt üllatunud, et mind ka Eestis on märgatud! Tulen muide märtsi lõpus Tallinna Indrek Tustiti loengut kuulama," lisas Palšyte, kes noolib suvel kõrgeid kohti universiaadil ja Londoni MM-il.

Loe ka: Leedu ajakirjanikke ei meelitanud EM-ile isegi maailma edetabelijuht

Tänaku ralli WRC
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare