200 meetri jooksus tuleb Eesti eest starti lõppenud nädalavahetusel täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel end pronksile jooksnud Ken-Mark Minkovski. Minkovski uuendas juuli alguses Ungaris Györis toimunud U18 EMil koguni kahel korral Eesti U18 vanuse 200 m rekordit.

Noormeeste teivashüppes teeb kaasa Eerik Haamer, kes sai sarnaselt Minkovskile täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel pronksi. Lisaks võitis Haamer pronksmedali U18 EMil, kus ta hüppas Eesti U18 rekordi 5.10.

Neidude teivashüppes on stardis Marleen Mülla, kel samuti selja taga edukas oma vanuseklassi EM, kus ta tulemusega 3.90 seitsmenda koha teenis.

Neidude odaviskes esindab Eestit Gedly Tugi, kes tuli Györis pronksile 55.28ga, mis samuti U18 Eesti rekordit tähistab.

U18 vanuse vasaraheite Eesti rekordnumbrid kahel korral enda nimele kirjutanud Annika Emily Kelly teeb Võrus kaasa nii vasarahaietes kui kettaheites. Tema tuli Györi EMil vasaraheites 9. kohale.

Oma vanuse EMi kogemus on sellest suvest veel mitmel Balti meistrivõistlustel osaleval noorel kergejõustiklasel, mis lubab oodata mitmeid häid tulemusi.

Eelmisel aasta tuli Eesti koondis U18 Balti meistrivõistlustel esimeseks.