Lisaks nimetatutele on taasiseseisvunud Eestile toonud sise-EM-ilt kulla veel vaid üks sportlane, Erki Nool, kes võitis oma pika ja eduka karjääri jooksul kokku üheksa tiitlivõistluste medalit, millest esimene - ja kohe kuldne - tuli 1996. aasta Stockholmi sise-EM-il.

Toona 25-aastane Nool pidas Rootsi pealinnas maha pineva duelli Jon Arnar Magnussoniga. Otsustavaks sai seejuures teise päeva avaala tõkkejooks, kus islandlane Noolega vahet suurendama läks (järgmine ala teivashüpe oli ju omakorda Noole trumpala), ent komistas ja lõpuks sootuks pronksiga leppima pidi. Magnussonil jäigi tiitilivõistlustelt kuld saamata, olgugi, et tema tippmark oli nii 10-võistluses (8573 p) kui 7-võistluses (6293 p) maailmaklassist.

Samas Noole jaoks oli lisaks esimesele medalile tegu ka esimese korraga, kui ta 7-võistluses 6000 piiri ületas. Hiljem suutis ta sama veel 12 võistlusel.

19 aastat on möödunud ja sel nädalavahetusel toimuval Praha sise-EM-il Eestit ükski mitmevõistleja ei esinda. Vähemalt on kõik kolm normi täitnud meest jõudnud EM-ile alal, mis ka Erkil hästi välja tuli - Veiko Kriisk teivashüppes, Rain Kask kaugushüppes ja Marek Niit 400 meetri jooksus.

Stockholmis võistlusi kohapeal jälginud Mikk Mikiveri mõttekäiku seoses Noole ja Magnussoni duelliga kuula siit.

Stockholmi sise-EM-i lõppjärjestus (allikas: Decathlon 2000):