Uudmäe hüppas 17.00, Peetre ja Balta täitsid normi

 (46)
Jaanus Uudmäe
Foto: DELFI

Valgas toimunud kergejõustiku võistlussarja BIG Kuldliiga teisel suvisel etapil võitis Jaanus Uudmäe kolmikhüppe täpselt 17 meetriga. Taavi Peetre ja Ksenija Balta täitsid Pekingi olümpiamängude B-normatiivi, Gerd Kanter näitas taset kettaheitesektoris.

Jaanus Uudmäe parima hüppe ajal puhus kahjuks taganttuul 2,3 meetrit sekundis, mistõttu ei ole see tulemus edetabelikõlbulik. Ka Pekingi olümpiamängude normi täitmisena see kirja ei lähe.

Uudmäe seeria oli täna 16.23 (1,1 m/s) — 16.58 (2,5) — 16.40 (-0,1) — 16.12 (0,8) — 16.79 (2,3) — 17.00 (2,3).

Eestis on varem 17.00-st kaugemale hüpanud vaid Jaanuse olümpiavõitjast isa Jaak Uudmäe (17.35).

19.94-ga OM-normi täitnud Peetrele järgnesid meeste kuulitõukes Andrus Niit, kes tõukas isikliku rekordi 19.13 ja Raigo Toompuu 19.01-ga.

Pekingi olümpia B-norm on meeste kuulitõukes 19.80, A-norm 20.30. Siiani oli Peetre käesoleva hooaja parim 19.71.

Olümpia B-normi (6.60) täitis ka Ksenija Balta, kes hüppas kaugust 6.65.

Meeste kaugushüppe võitis Tõnis Sahk 7.88-ga. Odaviske võit läks 75.23-ga Marko Jänesele, Mihkel Kukk sai kirja 74.01. Eksmaailmameister Andrus Värnik ei osalenud.

Gerd Kanter võitis meeste kettaheite 69.53-ga. Aleksander Tammert sai viimasel katsel heidetud 62.09-ga teise koha.

Marek Niit võitis meeste 200 meetri jooksu tugevas vastutuules tulemusega 21,17. Naiste kõrgushüppe võitis Tatjana Kivimägi 1.96-ga, Viktoria Leks ületas 1.87.

Kuldliiga tulemused:
Meeste kuulitõuge:
1 Taavi PEETRE TÜASK 19.94
2 Andrus NIIT Emmaste 19.13
3 Raigo TOOMPUU SS Kalev 19.01
4 Roland MÄNDLA Audentes 16.82

Meeste kolmikhüpe.
1 Jaanus UUDMÄE Nõmme 17.00 (2,3)
2 Lauri LEIS Lõunalõvi 16.56
3 Jaanus SUVI Järvala 15.75
4 Antti INKINEN FIN 15.16
5 Aleksi TAMMENTIE FIN 15.05

Naiste kolmikhüpe:
1 Veera BARANOVA EMÜ SK 13.92 (1,1)
2 Sirkka-Liisa KIVINE TÜASK 13.15
3 Liane PINTSAAR SS Kalev 12.86
4 Tiina MÄGI SS Kalev 12.28

Loe veel

Meeste 110m tj:
1 Rene ORUMAN TÜASK 14,53
2 Rauno KIRSCHBAUM Altius 14,91
3 Mikk-Mihkel ARRO Vike 15,22
4 Indrek TURI Audentes 15,33
5 Raigo SAAR Saare 15,59
6 Kermo RANNAMÄE TÜASK 15,65
7 Aigar KUKK Trt Kalev 15,79
Jass MURUTALU Kose 2000 DNS

Naiste teivashüpe:
1 Lembi VAHER Nõmme 3.92
2 Sigrid TOOM Altius 3.52
3 Maarja PÄRS Contra 3.42
4 Ildze BORTASONOKA LAT 3.32

Naiste 100m tj:
1 Kristi KIIRATS Nõmme 13,86
2 Jaanika MERIKÜLL TÜASK 13,95
3 Mirjam LIIMASK TÜASK 14,01
4 Grit ŠADEIKO TÜASK 14,25
5 Kärt KUNINGAS Elite Sport 14,46
6 Ingrid JUKK TÜASK 14,77

Naiste 100m:
1 Ebe REIER Tallinnmeeting 12,23
2 Maris MÄGI TÜASK 12,39
3 Kerli LAHT Lõunalõvi 12,67
4 Žanna VLADIMIROVA Narvic 12,79
Anita MAKSIMOVA TÜASK DQ

Meeste kõrgushüpe:
1 Raividas STANYS LTU 2.19
2 Marko ALEKSEJEV Audentes 2.17
3 Roman JEVGENJEV RUS 2.17
4 Karl LUMI SS Kalev 2.13
5 Rimantas MELINIS LTU 2.09
6 Magnus KIRT Maret-Sport 1.90
Toomas SARV TÜASK NH

Meeste kaugushüpe:
1 Tõnis SAHK Audentes 7.88
2 Jaanus UUDMÄE Nõmme 7.74
3 Aigar KUKK Trt Kalev 7.36
4 Arturs ABOLINS LAT 7.35
5 Igor BRJUHHOV Pirita 7.32
6 Spartak LJAŠENKO Raesport 7.15
7 Rain KASK Altius 6.79
8 Anton BARÕŠNIKOV Audentes 6.71
9 Hendrik HUNT Altius 6.67
10 Raigo SAAR Saare 6.64
Valeri JERŠOV Audentes DNS

Meeste 400m:
1 Aarne NIRK Trt Kalev 48,92
2 Lauri BIRKAN Nõmme 49,23
3 Kristjan KANGUR Viraaž 49,26
4 Sander SOOÄÄR Saare 50,78
5 Reigo JÖRSI TÜASK 52,26

Naiste 400m:
1 Agne ORLUSKAITE LTU 53,71
2 Maria LEOSK SS Kalev 57,32
3 Liina TŠERNOV TÜASK 58,80
4 Diana TEDER TÜASK 59,59
Jevgenia MATEITSUK SS Kalev DNE
Julia ŠALAGINA TÜASK DNE

Meeste odavise:
1 Marko JÄNES Sakala 75.23
2 Mihkel KUKK Harta 74.01
3 Tanel LAANMÄE Viraaž 71.19
4 Ahti PEDER Sakala 70.01
5 Priit DOLENKO Lõunalõvi 64.78
6 Sander SUURHANS Saare 64.05
7 Ranno KOOREP TÜASK 62.40
Urmas LAINEMURD SS Kalev NM

Meeste 800m:
1 Oleg LOBANOV UKR 1.49,97
2 Madis VESTEL Kose 2000 1.51,48
3 Ragnar LIPP EMÜ SK 1.52,01
4 Roman FOSTI Stamina 1.53,96
5 Martin MOOSES Sakala 1.55,67
6 Marcus PRUULI TIPP 1.57,09
7 Renel RÜNK Vike 1.57,81
8 Andreas SOOME 1.59,10
9 Dmitri HARTŠEVNIKOV Sillamäe 1.59,83
10 Timo KILP Kose 2000 2.00,57
11 Oliver TSARSKI SS Kalev 2.00,95
12 Rauno LAUMETS Trt Kalev 2.01,32
13 Kaupo PILDER Marathon 2.02,63
14 Marek LUTS Viraaž 2.03,09
15 Kaur KIVISTIK Trt Kalev 2.03,71
16 Margus GERING sportkeskus.ee 2.04,21
17 Raul LIEBENAU Maret-Sport 2.06,20
Mart SOESSON SS Kalev DNE

Meeste teivashüpe:
1 Mareks ARENTS LAT 5.02
2 Kermo RUDISSAAR Contra 4.72
3 Karlis PUJATS LAT 4.72
4 Pauls PUJATS LAT 4.72
5 Henry HOOLMA Altius 4.32
6 Hugo MANGUSE Contra 3.72

Naiste kaugushüpe:
1 Ksenija BALTA SS Kalev 6.65
2 Sirkka-Liisa KIVINE TÜASK 6.54
3 Olga BALAJEVA RUS 6.35
4 Veera BARANOVA EMÜ SK 6.23
5 Jaanika MERIKÜLL TÜASK 5.92
6 Grit ŠADEIKO TÜASK 5.90
7 Ingrid JUKK TÜASK 5.67
8 Liina UTSAL TÜASK 5.54
9 Merilyn UUDMÄE Nõmme 5.53
10 Helen HUNT TÜASK 5.45
11 Kristi KRULL Audentes 5.09

Meeste kettaheide:
1 Gerd KANTER SS Kalev 69.53
2 Aleksander TAMMERT Audentes 62.09
3 Aleksandr BORITŠEVSKI RUS 58.14
4 Roland MÄNDLA Audentes 41.57

Naiste kõrgushüpe:
1 Tatjana KIVIMÄGI RUS 1.96
2 Viktoria LEKS Audentes 1.87
3 Anna ILJUŠTŠENKO TÜASK 1.85
4 Kristel LÄÄTS Nõmme 1.83
5 Grete UDRAS Maret-Sport 1.79
6 Nele NOORMÄGI Nõmme 1.75
7 Mari KLAUP TÜASK 1.65
8 Helerin VUNK TÜASK 1.65

Meeste 200m:
1 Marek NIIT Saare 21,17 (-1,9 m/s)
2 Ahti MICHELSON Nõmme 22,04
3 Martin VIHMANN Altius 22,61
4 Andres SAAREMÕTS TÜASK 22,61
5 Elmo KRUMM Active TC 22,91
6 Anton BARÕŠNIKOV Audentes 23,05
7 Hendrik HUNT Altius 23,10
8 Roman KOHTOV TÜASK 23,20
9 Nikita PANKINS LAT 23,24
10 Kaimo KERGE Trt Kalev 24,13
11 Steven TEDER Viraaž 24,30

Naiste 200m:
1 Ebe REIER Tallinnmeeting 24,64 (-2,1 m/s)
2 Maris MÄGI TÜASK 24,72
3 Kristi KIIRATS Nõmme 25,04
4 Kärt KUNINGAS Elite Sport 25,23
5 Merli LILL Staier 25,94
6 Anita MAKSIMOVA TÜASK 26,22
7 Mara KARAKONE LAT 26,26
8 Kärt VILTROP TÜASK 26,40
9 Elen VIIKMANN SS Kalev 26,45
Žanna VLADIMIROVA Narvic DNE

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare