Grit Šadeiko oli meistrivõistluste edukaim esineja. Mitmevõistleja kogus kahel päeval peetud võistlustel kokku kolm kuldmedalit. Esimesel päeval 60 meetri jooksu ning 60 meetri tõkkejooksu võitnud Šadeiko võitis täna ka kaugushüppe. Loe sportlaste kommentaare.

Naiste kaugushüpe

Grit Šadeiko tegi võistlustel ilusa seeria, alistades kuue meetri piiri viiel korral. Parim tulemus sündis viimasel katsel, kui hüppas 6.09 ning "viigistas" seisu hõbemedali saanud Kaia Soosaarega. Soosaar suutis kuuest katsest vaid kahel korral tulemuse kirja saada ning seetõttu pidi loovutama kuldmedali Šadeikole. Pronksmedalile tuli Grete Šadeiko, kelle parim katse oli 5.77

Naiste 200m

Naiste 200 meetri jooksu võitis kindlalt Dane Must. Teisele kohale tuli Helen Meier. Pronksmedal kuulus Liis Roosele. Võitja ajaks oli 25,02.

Meeste 200m

Meeste 200 meetri jooksu võitis kerge vaevaga Rasmus Mägi. Eilne Eesti meister 400 meetri jooksus edestas finišis Timo Tiismaad ning temale järgnenud Markus Ellisaart.

Meeste kaugushüpe

Meeste kaugushüppe ning teise kuldmedali võitis Jaanus Uudmäe. Eesti meister kolmikhüppes hüppas neljandal katsel 7.43 ning edestas hõbemedalile tulnud Meelis Siimsonit kaheksa sentimeetriga. Tulemusega 7.23 hüppas pronksmedalile Tõnis Sahk. Mikk Pahapill oli neljas, tulemus 7.12. Mikk-Mihkel Arro sai kirja 7.10 ning oli selle tulemusega kuues.

Naiste 800m

Naiste 800 meetri jooksu võitis ülekaalukalt Liina Tšernov. Ajaga 2.11,39 edestas ta hõbemedalile tulnud Revetta Reiljani ligi üheksa sekundiga. Lisett Luts jäi napilt kolmandaks, kaotades Reiljanile vaid kolme sajandiksekundiga.

Meeste 800m

Meeste 800 meetri jooksu võitis kindlalt Roman Fosti, ajaks 1.54,43. Hõbemedal kuulus Kaarel Lilleojale, pronks Madis Vestelile.

Meeste 3000m

Meeste 3000 meetri jooksus teenis sarnaselt Uudmäele teise kuldmedali Tiidrek Nurme. Ajaks 8.25,01. Taivo Püvi kaotas Nurmele natuke rohkem, kui viis sekundit. Sergei Tšerepannikov võitis pronksi.

Naiste 3000m

Jekaterina Patjuk tuli Eesti meistriks naiste 3000 meetri jooksus. Ajaga 9.31,14 edestas ta lähimat konkurenti, Laura Suurt, kuue sekundiga. Pronksmedal kuulus Evelin Kärnerile.

Meeste kõrgushüpe

Meeste kõrgushüppe võistlus kuulus Karl Lumile. Esimesel katsel 2.17 ületanud Eesti meister sise-EMi normi, 2.23, kahjuks kolmel katsel ületada ei suutnud. Hõbemedalile hüppas Rando Tomingas, kes sai üle 2.10. Pronks kuulus Tarmo Saarele, kellel jäi hõbedast puudu viis sentimeetrit.

Naiste kõrgushüpe

Anna Iljuštšenkol ei olnud probleeme naiste kõrgushüppe võitmisega. Eksimatult hüpanud Iljuštšenko ei suutnud alistada 1.90 piiri, kuldmedalivääriliseks tulemuseks jäi täna 1.86. Linda Treiel võitis hõbemedali, tulemuseks 1.79. Teele Palumaa hüppas ennast pronksile, alistades kõrguse 1.73.

Naiste 3000m käimine

Naiste 3000 meetri käimise värskeks Eesti meistriks krooniti Jekaterina Jutkina. Ajaga 14.57,24 edestas ta teisena lõpetanud Maarika Taukulit ning Anžela Suhhanovat.

Meeste 5000m käimine

Meeste 5000 meetri käimise võitis Lauri Lelumees. Margus Luik võitis hõbeda, Virgo Adusoo pronksi. Võitja aeg oli 21.36,73