Avapäeva oodatuim osaleja oli kaugushüppaja Ksenija Balta, kes, tõsi, valmistub sise-EM-iks ja startis kodusel tšempionaadil seekord vaid 60 meetri sprindis. Baltal meistritiitli võitmisega probleeme ei tekkinud - aeg 7,33 tõi kindla võidu. Mullu samal võistlusel püstitatud Eesti rekordist jäi kehvapoolse stardi teinud Balta nelja sajandiku kaugusele.

Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis koos Rutti Luksepaga kuuendat kohta jagama 21-aastane Õilme Võro, kes kärpis finaalis isiklikku tippmarki viie sajandiku võrra, joostes välja aja 7,49.

Meeste 60 meetri jooksus tuli võitjaks Kaspar Mesila (6,82), kes edestas napilt Marek Niitu (6,86) ja Richard Pulsti (6,88). Meeste teivashüppe võitis Janek Õiglane 4.90-ga, sama tulemusega oli teine Hans-Christian Hausenberg.

Vägevaid tulemusi näidati meeste 400 meetri jooksus, kus võit läks Jaak-Heinrich Jagorile Eesti kõigi aegade viiendat tulemust märkiva 47,54-ga, teise koha sai Eesti juunioride rekordi ning meeste arvestuses kõigi aegade kuuenda tulemuse 47,84-ga Tony Nõu. Ka kolmas ja neljas mees püstitasid isikliku tippmargi - Johannes Erm sai kirja 48,09 ja Erik Jagor 48,49.

Võistlused jätkuvad homme kell 11 naiste ja meeste käimisega, Delfi otseülekanne algab kell 13.00. Võistlust kommenteerib homme Karl Rinaldo koos Rein Sokuga.