Roman Fosti sekeldused Shanghai maratoni dopingukontrollis: EPO lahtrisse tehti ristRoman Fosti.
Roman Fosti.Foto: Andres Putting

Roman Fosti jõudis tagasi Hiinast, kus saavutas Shanghai maratonil hooaja tippmargiga neljanda koha ning täitis järgmise aasta Londoni MM-i normi.

Soliidse stardiraha eest Shanghai maratonile kutsutud Roman Fosti läbis 42-kilomeetrise piina Hiinas 51 sekundit kiiremini kui Rio olümpial, sest emotsionaalselt oli nüüd lihtsam joosta kui olümpial, kirjutab ERR Sport.

"Hiinas polnud mul peal sellist pinget nagu Rios," ütles Fosti ETV spordisaatele. "Rada oli samasugune kui Rios, kuid ilm oli soodsam, sest ei olnud nii palav."

Fosti ei pääsenud Shanghais ka sekeldustest. "Poole maa peal astus üks politseinik mulle ette ja joogipunktides ei saanud ma korralikult oma asju kätte. Tüdrukud vaatasid küll mu rinnanumbrit, kuid pudelit mulle anda ei tahtnud," meenutas Fosti ja lisas: "Dopingukontrollist väljudes uuris kolm inimest mu paberid üle, kuid EPO lahtrisse olid nad ikka vale märke teinud. Sinna tehti rist, kuigi oleks pidanud olema joon. Poolteist tundi pärast võistlust otsisid nad mind taga ja kui nad mu üles leidsid, siis nad väga vabandasid."

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare