Roman Fosti saavutas poolmaratoni MMil Eesti kõigi aegade kolmanda aja

Roman Fosti, Amsterdami EMi poolmaraton
Roman Fosti, Amsterdami EMi poolmaratonFoto: Rauno_Volmar

Roman Fosti sai Hispaanias Valencias peetud poolmaratoni maailmameistrivõistlustel uue isikliku rekordi 1:03.45-ga 63. koha. Tegemist on Eesti kõigi aegade kolmanda tulemusega.

Oma tippmarki 57 sekundiga parandanud Fostist on Eestis poolmaratoni kiiremini jooksnud vaid Pavel Loskutov (aeg 1:03.00) ja Tiidrek Nurme (1:03.13).

Maailmameistriks tuli Valencias Geoffrey Kipsang Kamworor (Keenia) ajaga 1:00.02. Hõbemedali võitis Abraham Naibei Cheroben Bruneist ja pronksi Eritrea sportlane Aron Kifle. Naistest kuulus MM-tiitel etioopialanna Netsanet Gudeta Kebedele 1:06.11-ga (Tulemused).

"Ilmastik oli keeruline, aga eks kõigil olid võrdsed võimalused," kommenteeris Fosti oma jooksu. Nüüd jätkab äsja Keeniast treeninglaagrist naasnud Fosti ettevalmistust suviseks hooajaks, mille peaeesmärk on Berliini Euroopa meistrivõistlused.