22-aastane Saluri sai USA üliõpilasliiga finaalvõistlusel Eesti hooaja tippmarki märkiva tulemusega seitsmenda koha. Seeria: 60 m – 6,78 (rekord), kaugushüpe – 7.29, kuulitõuge – 14.43 (rekord), kõrgushüpe – 1.89 (rekord), 60 m tõkkejooks – 8,30 (rekord), teivashüpe – 4.60, 1000 m – 2.41,89.

„Ainuke ala, kus kaotasin, oli teivas: kaotasin hetkeks kogu energia ja ühtegi hüpet üle lati ei suutnudki teha, ainult poolikud ripped,” nentis Saluri, kes jäi ülejäänud esitusega rahule. Muljetavaldavaim on kahtlemata sprindiaeg 6,78, mis annab Eesti kõigi aegade edetabelis kuuenda koha, Argo Golbergi rahvusrekordist jäi puudu kõigest seitse sajandikku. Alavahetusele ja rekordijahile Saluri siiski ei mõtle. „Iga rekord on tore, aga rekordid ei jää püsima! Pigem võtaksin olümpia kaheksanda koha kui Eesti rekordi sprindis,” sõnas Saluri, kes usub, et arenguruumi tal sprindis on. „Mu jõunäitajad on kehvemad kui enamikul tüdrukutel. Eks näis, kui palju tugevaks saamine sprindile juurde annab.”

Uibo pidi katkestama

Eesti viimaste aastate parim mitmevõistleja Maicel Uibo alustas võistlust tagasihoidlikult: 7,21 – 7.11 – 14.47 – 2.07. Teisel päeval koperdas ta tõkkejooksus viimasel takistusel, vigastas jalga ja pidi katkestama. „Ta tuli viimaselt tõkkelt maha, paar nädalat tagasi veidi viga saanud parem jalg ei kandnud ja ta kukkus,” kirjeldas juhtunut Eesti poistele USA-s Birminghamis kaasa elanud kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi. „Ta tuli longates, aga oma jalale toetudes areenilt ära, sai meedikutelt abi ja jääkoti jalale.” Uibo proovis veel teivashüpetki, kuid lõpetas võistlemise.

Rumeenias Aradis toimunud heidete Euroopa karikavõistlustel sai kettaheitja Martin Kupper 62.20-ga teise koha. Odaviskaja Liina Laasma oli 57.37-ga kuues. „Tulemus ei rahulda mind,” märkis Laasma. „Arvasingi, et kerge olema ei saa, sest ma polnud sel hooajal laagrites käinud ega saanud eelnevalt oda visata.” Mari-Liis Tulev viis oma odaviske margi 53.07-ni.