Rekordilainel Saluri: mu jõunäitajad on enamikust tüdrukutestki kehvemadGeorgia ülikooli atleedid: Maicel Uibo (vasakul) katkestas, Garrett Scantling sai pronksi, Karl Robert Saluri oli seitsmes.
Georgia ülikooli atleedid: Maicel Uibo (vasakul) katkestas, Garrett Scantling sai pronksi, Karl Robert Saluri oli seitsmes.Foto: Robbie Scantling

Karl Robert Saluri viis seitsmevõistluses isikliku margi 5856 punktini, Maicel Uibo vigastas jalga.

22-aastane Saluri sai USA üliõpilasliiga finaalvõistlusel Eesti hooaja tippmarki märkiva tulemusega seitsmenda koha. Seeria: 60 m – 6,78 (rekord), kaugushüpe – 7.29, kuulitõuge – 14.43 (rekord), kõrgushüpe – 1.89 (rekord), 60 m tõkkejooks – 8,30 (rekord), teivashüpe – 4.60, 1000 m – 2.41,89.

„Ainuke ala, kus kaotasin, oli teivas: kaotasin hetkeks kogu energia ja ühtegi hüpet üle lati ei suutnudki teha, ainult poolikud ripped,” nentis Saluri, kes jäi ülejäänud esitusega rahule. Muljetavaldavaim on kahtlemata sprindiaeg 6,78, mis annab Eesti kõigi aegade edetabelis kuuenda koha, Argo Golbergi rahvusrekordist jäi puudu kõigest seitse sajandikku. Alavahetusele ja rekordijahile Saluri siiski ei mõtle. „Iga rekord on tore, aga rekordid ei jää püsima! Pigem võtaksin olümpia kaheksanda koha kui Eesti rekordi sprindis,” sõnas Saluri, kes usub, et arenguruumi tal sprindis on. „Mu jõunäitajad on kehvemad kui enamikul tüdrukutel. Eks näis, kui palju tugevaks saamine sprindile juurde annab.”

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

SPORT TOP

Viimased uudised