Jooks kujunes äärmiselt tasavägiseks ning esimest ja neljandat jäi lõpuks lahutama vaid kaheksa sajandikku. Võitis ameeriklane Jeshua Anderson 48,96-ga, teine oli filipiinlane Eric Cray 48,98-ga ning kolmas kodupubliku ees võistelnud Sergio Fernandez Roda 49,02-ga.

Eesti hooaja tippmarki parandas 24-aastane Mägi suisa 65 sajandikuga, kerkides Euroopa edetabelis 11. kohalt viiendaks. Eestlast edestavad veel vaid Yasmani Copello Escobar (Türgi, 48,78), valitsev Euroopa meister Kariem Hussein (Šveits, 48,98), Patryk Dobek (Poola, 49,01) ning tänu tänasele jooksule ka Fernandez.

Mägi pääseb tänu kõrgele edetabelikohale EM-il automaatselt poolfinaali, mis joostakse Amsterdamis täpselt kahe nädala pärast. Jaak-Heinrich Jagor alustab ilmselt päev varem eeljooksust.

Viimase võistlusstardi enne Euroopa meistrivõistlusi teeb Mägi järgmisel kolmapäeval Turus.

Kettaheitja Martin Kupper sai Madridis tulemusega 62.89 neljanda koha. Võitis austerlane Lukas Weisshaidinger 64.42-ga, teine oli kolumblane Mauricio Ortega 64.22-ga ning kolmas iraanlasest Londoni olümpiahõbe Ehsan Hadadi hooaja tippmarki märkiva 63.10-ga.