Maratondistantsi teatejooksu meistritiitlid viidi Tartusse

(2)
Delfi Sport

Nikolai Vedehhin jooksis teise eestlasena miili alla nelja minutiga.

Tallinnas Lillepi pargis 2,5km pikkusel ringil toimunud ekideni ehk kuueks etapiks jagatud maratondistantsi Eesti meistrivõistlustel võitsid Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi võistkonnad meistritiitli nii meeste kui naiste arvestuses.

TÜ ASKi meeste võistkond võitis meistritiitli ajaga 2:12.51. Meeskonnas võistlesid Raimond Valler, Nikolai Vedehhin, Kenny Kivikas, Tiidrek Nurme, Aleksei Markov ja ankrumees Allar Lamp. Võistluses edestati Stamina meeskonda enam kui viie minutiga (2:18.01), kolmandaks tuli Sportkeskus.ee (2:18.09). Meeskondi oli stardis seitse.

TÜ ASKi naiskond kaitses oma eelmise aasta meistritiitlit ajaga 2:37.33 ning see tähistas Eesti tippmarki. Naiskond võistles koosseisus Kelly Mets, Leila Luik, Keiti Mets, Liina Luik, Egle Mätas ja viimase etapi jooksis Lily Luik. Stamina naiskonda edestati nelja minutiga (2:41.45), kolmanda poodiumikoha võttis Sportkeskus.ee (2:55.14). Kolm naiskonda vaid osaleski.

Ekideni ehk kuueetapilise maratondistantsi etappide pikkused on järjekorras 5km - 10km - 5km - 10km - 5km - 7,195km.

Vaata märksõnade teemalehti või lisa/eemalda neid MyDelfi huvidest + ja - abil.