(3)
London 2017, Magnus Kirt
Magnus KirtFoto: Ilmar Saabas

Odaviskaja Magnus Kirt võidutses täna Soomes Lappeenrantas peetud kergejõustikuvõistlusel.

Kirt näitas taas väga stabiilset seeriat, saates oda üle 80 meetri kõigil kuuel katsel, ja võitis esikoha kolmandas voorus visatud 83.48-ga.

Tema seeria oli: 81.38 - 82.88 - 83.48 - 81.19 - 80.36 - 81.04.

Teise koha sai Antti Ruuskanen 82.03 ja kolmanda Oliver Helander 79.15-ga. Stardis olidki lisaks Kirdile vaid soomlased.

Grit Šadeiko võitis Lappeenrantas naiste 100 meetri tõkkejooksu B-jooksu ajaga 13,59. A-jooksus, mille võitis soomlanna Nooralotta Neziri 13,21-ga, oleks see aeg andnud Šadeikole viienda koha.

Liina Laasma võistles täna Itaalias Roveretos, kus sai naiste odaviskes 58.49-ga kolmanda koha. Parim oli sakslanna Christin Hussong tulemusega 62.14.

Roveretos oli võistlustules ka Tanel Laanmäe, kes piirdus meeste odaviskes 75.51-ga. Tagasihoidliku tasemega võistlusel tähendas see neljandat kohta, võitis valgevenelane Pavel Mialeška 79.07-ga.