Esmaspäevani Mairo Mändla isa Tarmo Mändla nimel püsinud tunnijooksu maakonna rekord oli 17 454 meetrit. Esmaspäeva õhtul võitis jooksuklubi Sarma korraldatava seerijaooksude viimase etapina kavas olnud tunnijooksu Treeningpartneri ridadesse kuuluv Ando Õitspuu Saare maakonna uue rekordiga 17 638 meetrit, vahendab Jooksuportaal.ee.

Teise koha sai Mairo Mändla, jäädes võitjast maha vaid 4 meetriga. Ka tema suutis üle joosta seni oma isa nimel kehtinud maakonna rekordi.

"Leppisime kokku, et hoiame 3.25-3.30 tempot. Alguses nii oligi, kuid teisel poolel hakkasid kilomeetrid kiiremaks minema. Huvitav jooks, sest tempo üha tõusis," ütles Mairo Mändla Jooksuportaalile. Veerand tundi enne lõpuvilet läks korraks tempo 3.19 peale kilomeetri kohta.

"Ütlesin Andole, et pane ise edasi, et ma ei vea rohkem sellise tempoga," meenutas Mändla. Järgmised kilomeetrid läbisid mehed 3.22-ga. Mändla üritas Õitspuule küll järgi hoida, aga vahe tuli sisse. Alles kaks ringi enne lõppu suutis Mändla vahe tagasi joosta ja sai Õitspuu peaaegu kätte, kellel oli üksi tuule käes joostes raskeks läinud.