Meeste kettaheites ja odaviskes jäi Valgas välja andmata ka BIGi poolt preemiaks pandud 100000 krooni Eesti rekordi püstitajale, kuigi mõlemad alad olid siiski väga kõrgetasemelised, teatas Eesti Kerjõustikuliit.

Meeste kettaheites võidutses Gerd Kanter Aleksander Tammerti ees pea 2 meetriga- tulemused vastavalt 66.20 ja 64.60. Taas heitis 60-meetri joonest üle ka Märt Israel, saades tulemuseks 61.52. Margus Hunt suutis oma parimal katsel heita 58.94.

Meeste odaviskes viskas Andrus Värnik oma parima kolmandal katsel, saades tagajärjeks 83.48. Teise koha hõivas pjedestaalil Heiko Väät 73.02-ga. Kuulitõukes jäi Taavi Peetrel vaid 2 sentimeetrit puudu oma selle hooaja parimast tulemusest — oma parimal katsel tõukas Peetre 19.78. Teise koha saavutas lätlane Maris Urtans 19.26-ga. Napilt jäi 19-meetri joon alistamata Raigo Toompuul, parimal tõukel suutis Toompuu 18.91. Heast klassist isiklikud rekordid püstitasid kuulitõukes aga Märt Israel (17.86) ja Andrus Niit (17.78).

Jackpoti kursil jätkav Mirjam Liimask võitis 100m tõkkejooksu 13,66-ga, Ebe Reier 100m jooksu 12,13-ga ja Marko Aleksejev kõrgushüppe 2.13-ga.

Aleksejeviga sama tagajärje saavutas Valgas ka lätlane Normunds Pupols, eestlane oli aga parem katsetega. Jackpoti kursilt pudenesid esmaspäeval aga Martin Vihmann 100m jooksus (võitis Henri Sool 10,79; Vihmann üheksas 11,30), Priit Põldmaa 800m jooksus (võitis lätlane Dmitrijs Jurkevics 1.50,06; Põldmaa teine 1.51,80), Tarmo Jallai 110m tõkkejooksus (võitis Rene Oruman 14,20; Jallai katkestas), Maris Mägi 400m jooksus (võitis Ieva Zunda Lätist 54,07; Mägi teine 55,58), Jana Trakmann odaviskes (võitis Ilze Gribule Lätist 56.75; Trakmann teine 52.24).

Järgmine III suvine BIG Kuldliiga etapp toimub 21. juunil Türil.