Koos soomlastega Lõuna-Aafrikas harjutav Andi Noot kritiseeris Eesti süsteemi: Soome koondis tegutseb ühtse löögirusikana

 (12)
Andi Noot
Andi Noot.Foto: Anni Õnneleid

Eesti keskmaajooksja Andi Noot valmistub Lõuna-Aafrika Vabariigis koos üheksaliikmelise Soome koondisega uueks hooajaks.

Noot jõudis Lõuna-Aafrika Vabariiki, kohta nimega Dullstroom 30. detsembril, kirjutab ajakirja Jooksja Jooksuportaal. Dullstroom asub Johhannesburgist 250 km kaugusel ning 2100 m kõrgusel merepinnast. Nooda sügisene ettevalmistus on läinud positiivselt.

„Teadsin, et 2006. aastal 3000 m takistusjooksus Euroopa meistritiitli võitnud Jukka Keskisalo sai Soome koondise jooksu alarühma peatreeneriks ning peale väikest infopäringut olime kokku leppinud, et sõidan koos Soome koondisega Lõuna-Aafrikasse treenima,“ rääkis Noot Jooksuportaalile. Tema sõnul on soomlased huvitatud ka edasisest koostööst nii võistluste kui ka laagrite kohalt. Lõuna-Aafrikas harjutab Soome koondise koosseisus ka pikalt vigastuspausilt naasnud andekas neiu Alisia Vainio, kes jooksis 2015. aastal 10 000 m ajaga 32.58,12 ja maratoni 2.33-ga.

Soomlastel on staadionijooksus väga kõrged eesmärgid. „Mis kõige tähtsam – nad tegutsevad koos ühtse „löögirusikana“. Ei ole mingit tõmblemist, tullakse kokku, arutatakse plaanid läbi ja hakatakse tööle. Peatreener Keskisalo on ise ka kohal, suhtleb kõigiga, arutab, analüüsib kuidas asju paremaks teha ja meenutab põnevaid lugusid enda tippaegadest."

Tal on kahju, et eestlased ei suuda diviisi kokku panna ja koos asja tõsiselt ette võtta. „Kusagil järvejooksul on muidugi tore joosta ja nänni saada, aga välismaale võistlema minnes ning seal ringide ja minutitega sisse saamine on kahjuks karm reaalsus,“ tõdes Noot.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare