Kaur Kivistik avas staadionihooaja Soomes 3000 m takistusjooksu võiduga

 (2)

Kaur Kivistik
Kaur Kivistik Foto: Ilmar Saabas

Eesti praegune parim takistusjooksja Kaur Kivistik avas oma selle aasta staadionihooaja Soomes Raaseporis Karis Telefon Games Tähtikisat võistlusel, kus võitis 3000 m takistusjooksu ajaga 8.44,18.

Esimesed 1000 meetrit tegi ees tööd soomlasest “jänes” Joonas Harjamäki, kes kattis selle maa 2.52,53-ga. Pärast neljandat ringi astus ta rajalt ära. “Enne starti arutasime, mis tempoga minna. Leppisin soomlasega kokku, et neli ringi teeb ta kindlasti ees tempot ja kui tunne on hea, jookseb viis ringi, kuid seda ei jaksanud,” rääkis Kaur Kivistik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Järgmised kolm pool ringi jooksis Kivistik koos tema kannul püsinud teise soomlase Topi Raitaneniga, kes jooksnud tänavu Belgias 8.46. 2000 m vaheaeg läks Kivistikule ajaga 5.49,16. Viimasel ringil Kivistik kiirendas ja soomlane jäi maha. “Miinimumeesmärk oli joosta alla 8.45, mis sai täidetud üksi pool distantsi ees pingutades. Pundis joostes oleks kindlasti lihtsam olnud. Varu on veel sees korralik olemas,” ütles Kivistik.

Järgmisel nädalavahetusel võistleb ta Lätis Balti maavõistlusel 800 m ja 1500 m distantsil. “Saab kiirust üles ja nii on takistusi lihtsam joosta,” lisas Kivistik.

Tänaku ralli WRC
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare