See andis talle Tim Duckworthi (6188), Hunter Veithi (6090) ja Tyler Adamsi (6081) järel neljanda koha. Tase oli tõesti korralik, näiteks hiljuti lõppenud sise-MM-il saanuks Erm oma tulemusega kuuenda koha. Mäletatavasti oli neli esimest meest seal omaette klassist, viienda koha teenis Eelco Sintnicolaas 5997 punktiga ja kuues oli Zach Ziemek 5941ga.

Hooaja esimesel seitsmevõistlusel isiklikuks rekordiks 5716 punkti kogunud Erm liikus seekord tõesti väga hästi ja stabiilselt. Ta sprintis 60 meetrit 7,11 sekundiga (rekord 7,08), viis kaugushüppes siserekordi 7.64ni (väljas on täpselt sama palju hüpanud), kuulitõukes püstitas isikliku margi 13.77 ja lõpetas avapäeva ilusa rekordiga kõrgushüppes – 1.99.

Teisel päeval jooksis Georgia ülikooli esindav eestlane 60 meetrit tõkkeid 8,38ga, kuid teivashüppes vaimustas kõiki pöidlahoidjaid. Siiani oli sel alal ta rekord 4.75, nüüd sündis koguni kolm uut rekordit: 4.76, 4.86, 4.96! 1000 meetri jooksus pani ta võistlusele punkti järjekordse rekordiga - 2.39,45. Mehe senine tippaeg oli 2.41,41, 6000 punkti tegemiseks tulnuks joosta 2.38,3.

"Ma ei mõelnud sellele üldse, et 2.38ga saanuks 6000 punkti kokku. Tahtsin kolmanda koha tüübi kinni püüda," selgitas Erm oma mõtteid enne 1000 meetri jooksu. "Ta hooaja parim oli 2.44, ma ei teadnud, milleks ta võimeline on. Lõpuks jooksis 2.36. Aga arvan, et igati korraliku võistluse panin kokku. Perfektset mitmevõistlust tuleb elu jooksul ainult paar tükki, seega natuke loogiline ka, et tõkkejooks veidi pekki läks."

Mida kõige rohkem esile tooksid? "Teivashüpet. Pärast teivashüpet kõndisin naeratades ringi, midagi muud teha ei osanud. Arvasin, et suudan hüpata 4.80."

Eesti kõigi aegade edetabelis tõusis Erm üheksandaks, maailma hooaja edetabelis võtab ta sisse 13. koha. Maicel Uibo nimel olevast Eesti U-23 vanuseklassi rahvusrekordist jäi Ermil puudu 56 silma. Küll aga sai Holger Peeli juures tuule tiibadesse saanud nooruk enda nimele Eesti kuni 19aastaste tipptulemuse. See mitteametlik mark kuulus siiani Erki Noolele, kes kogus 19aastaselt 5960 punkti. Võrdluseks Noole seeria: 7,05- 7.48-12.60-2.04-8,56-5.20-2.40,89.

Karl Robert Saluri sai USA meistrivõistlustel 5781 punktiga seitsmenda koha. Tema seeria: 6,86-7.37-13.26-1.87-8.41-4.56-2.36,23.