Kolmekordne olümpiavõitja ja maailmarekordiomanik Usain Bolt võidutses 200 meetri jooksus ajaga 19,63, seejuures lasi jamaikalane hoo maha paarkümmend meetrit enne finišit, kirjutab sport.err.ee

Teine oli Hollandi Antillide sprinter Churandy Martina 20,24 sekundiga ning kolmas ameeriklane Wallace Spearmon 20,54 sekundiga.

Olümpiamängudel individuaalsest sprindimedalist ilma jäänud Asafa Powell (pildil) näitas oma kommertsvõistlustel osalemise oskust ja närvi, võites 100 meetri jooksu 9,72 sekundiga.

Tegemist on Powelli uue isikliku rekordi ning maailma kõigi aegade teise tulemusega, mis Usain Bolti Pekingis joostud maailmarekordile jääb alla 0,03 sekundiga. Teine oli Lausanne`i jooksus ameeriklane Walter Dix 9,92 sekundiga ning kolmas jamaikalane Nesta Carter 9,98 sekundiga.

Suurüllatus sündis meeste 110m tõkkejooksus kui olümpiavõitja ja maailmarekordimees Dayron Robles Kuubalt pidi tunnistama ameeriklase David Oliveri paremust. Viimase tõkkeni teist kohta hoidnud ameeriklase võiduaeg oli lõpuks 13,02 sekundit. Robles pidi rahulduma 13,17 sekundiga. Kolmas oli jamaikalane Richard Phillips 13,45 sekundiga.

Meeste teivashüppes oli parim venelane Jevgeni Lukjanenko 5.75ga.

Meeste 400m jooksus oli endiselt heas hoos Pekingi olümpiavõitja Lashawn Merrit, kes võitis võistluse 43,98 sekundiga. Teine oli võitja kaasmaalane, sama distantsi tõketega jooksu olümpiavõitja Angelo Taylor 44,38 sekundiga.

Meeste 800m jooksu võitis keenialane Asbel Kiprop 1.44,71ga. Võitja kaasmaalane Alfred Kirwa Yego kaotas vaid kuue sajandikuga. Kolmas oli Uganda jooksja Abraham Chepkirwok 1.45,00ga.

Naiste 100m jooksus näitas endiselt head vormi olümpiavõitja Shelly-Ann Frazer Jamaikalt, võites sprindi 11,03 sekundiga. Teisena lõpetas OMil pronksi pälvinud jamaikalanna Kerron Stewart 11.06ga ning kolmandana USA sprinter Marshevet Hooker 11.09ga.

Naiste 400m jooksu võitis jamaikalanna Shericka Williams 50.47ga. Meeste 1500m jooksu kiireim oli Bahreini esindav Yusuf Saad Kamel 3.32,83ga. Teine oli maailma hooaja edetabeli juht Daniel Kipchirchir Komen Keeniast 3.33,03ga ning kolmas samuti Keenia jooksja Hairon Keitany 3.33,62ga.