Eesti mitmevõistluse koondis alustas täna Rootsis Huddinges maavõistlust Rootsi ja Soome mitmevõistluse koondistega. Avapäeva järel on meestest meie esinumber Mikk Meerents (Tallinna SS Kalev), kes on viie alaga kogunud 3909 punkti.

Meerentsi parim tulemus tuli kõrgushüppest – 2.09, millega ta tõusis neljanda ala järel võistluste liidriks. Meerentsi järel on järgmine Eesti mitmevõistleja Rauno Liitmäe (KJK Saare) avapäeva järel hoidmas viiendat positsiooni 3770 punktiga. Liitmäe püstitas kuulitõukes isikliku rekordi 13.28 ja kordas kõrgushüppes senist tippmarki 1.97.

Üldarvestuses 8. kohta hoiab Mikk-Mihkel Arro (KJK Vike) 3577 punktiga, 12. positsioonil on Ramo Kask (KJK Leksi 44), kes sai avapäeval kokku 3449 punkti.

Naiste arvestuses on 7-võistluse esimese päeva järel meie parim ja maavõistluse neljas Margot Meri (SK Maret Sport), kellel on koos 3130 punkti. Meri püstitas isikliku rekordi kõrgushüppes, ületades 1.74 ja 200m jooksus, kus sai kirja aja 26,00.

Koondise teine number avapäeva järel on Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev) 2929 punktiga. Üldarvestuses hoiab Jurkatamm esimese päeva järel 7. positsiooni. Kaheksandal kohal on Hanna-Mai Vaikla (KJK Lõunalõvi) 2872 punktiga ning maavõistluse 9. kohal on Terje Kaunisaar (KJK Vike) 2695 punktiga.

Maavõistluse võitja selgitatakse koondiste nelja parema mees- ja kolme parema naismitmevõistleja punktide liitmisel.

Samal ajal kui meie koondise eest võistlevad mitmevõistlejad lõpetasid Rootsis avapäeva, sai Mikk Pahapill (TÜ SK) Tšehhis Kladnos toimunud 10-võistluses kokku 7814 punkti, millega tõusis juba meie viiendaks Amsterdami EM-i normatiivi (7800) täitjaks Maicel Uibo (8315), Karl Robert Saluri (8108), Janek Õiglase (7945) ja Kristjan Rosenbergi (7909) järel. Uibo ja Saluri on EM-võistlusest loobunub, et pärast NCAA meistrivõistlusi hoolega valmistuda RIO olümpiamängudeks.

USA-s Eugenes NCAA meistrivõistlustel on Grete Šadeiko 7-võistluse avapäeva lõpetanud 3306 punktiga, mis annab 16. koha. Esimene päev isiklikke rekordeid ei toonud, parim tulemus tuli Šadeikol 100m tõkkejooksus – 14,06. Kõrgushüppes piirdus ta 1.63-ga, kuulitõukes oli tulemuseks 12.31 ja 200 m jooksus 25,04. Šadeiko kaotab isiklikule rekordile 183 punktiga.

Hooaja suurim, 70-liikmeline Eesti kergejõustikukoondis võistels täna Lätis Valmieras Balti maavõistlusel. Alavõidu ja maksimaalsed punktid tõid täna vihmasest Valmierast koondisele Gerd Kanter (Tallinna SS Kalev) tulemusega 64.23 ning Tartu Ülikooli ASK sportlased Markus Ellisaar (Tartu Ü ASK) ja Maris Mägi, mõlemad 200m jooksus aegadega vastavalt 21,54 ja 24,21.

Koondarvestuses jäi Balti maavõistlusel Eesti koondisele seekord viimane ehk kolmas koht. Meeste koondis edestas küll Leedu mehi, kuid Eesti naiste koondises jäi paar koondise kohta komplekteerimata ning oli ka ootamatuid tagasilööke.

Narvas said täna poolmaratoni meistrimedalid kaela meestest Tiidrek Nurme (Tartu Ü ASK) võitjana ajaga 1:07.00, teisena Rauno Laumets (SK Prorunner, 1:08.51) ning kolmandana Argo Jõesoo (Eesti Maaülikooli SK, 1:09.05). Nurme täitis sajandiku täpsusega ka Amsterdami EM poolmaratoni normatiivi.

Meeste noorsoo klassis võitis Karel Hussar (Jooksupartner ajaga) ajaga 1:11.53. Naiste medalid jagasid Kaisa Kukk (Treeningpartner) ajaga 1:18.24, Mari Boikov 1:19.49 ja Moonika Pilli (Jooksupartner) 1:21.15. Naiste noorsoo klassis läks Eesti meistritiitel Astrid Mai Barsegjanile (Treeningpartner, 1:25.28).