FOTOD | Tallinn nägi Põhjamaade kiireimat maratoni! Keenia jooksja Kiprotich Kirui võitis SEB Tallinna Maratoni võimsa rekordiga

 (120)

Täna hommikul Tallinna kesklinnas peetud SEB Tallinna Maratoni 42,195 km pikkuse põhidistantsi võitis keenialane Kiprotich Kirui võistluste uue rekordi 2.09.22-ga. Tegemist on ajaloolise saavutusega, sest kunagi varem polnud Eestis ega Balti- ja Põhjamaades maratoni läbitud alla kahe tunni ja kümne minuti.

Kirui parandas ka isiklikku rekordit, mis oli senini 2.12.36. SEB Tallinna Maratoni tänaseni püsinud tippmark oli aastal 2012 joostud 2.12.56.

Keenia mehed võtsid tänavusel jõuproovil kindla kolmikvõidu - teisena lõpetas Dickson Terer 2.17.30-ga, kolmandana Robert Kimaru Magut ajaga 2.21.10.

Üldarvestuses neljandana lõpetanud Läänemaa kergejõustikuklubi esindaja Argo Jõesoo võitis Eesti meistritiitli maratonis isikliku rekordiga 2 tundi, 28 minutit ja 15 sekundit. Jõesoo finišeeris lai naeratus näol ja rõõmustas meistritiitli üle: “Olin 30 kilomeetrini isegi 2 tunni 26 minuti graafikus, mille olin endale käe peale märkinud. Kuigi tempo lõpuks langes, siis jäin jooksuga ikkagi rahule – isiklik rekord ja Eesti meistritiitel, see on võimas.”

Eesti meistrivõistluste arvestuses sai hõbemedali Raivo Alla Sparta spordiseltsist ajaga 2.30.46 ning pronksmedali klubikaaslane Taavi Tambur 2.31.38-ga.

Naiste arvestuses sai SEB Tallinna Maratoni võidu ja Eesti meistritiitli Sparta spordiklubi esindaja Olga Andrejeva ajaga 2.51.06. “Alustasin koos Moonika Pilliga ja tundsin, et mul on jõudu. Aga viimased 9 kilomeetrit olid rasked, mõlemad sääred tõmbasid krampi ja pidin oma tehnikat muutma. Siiski tempo kadu ei olnud liiga suur ja jäin väga rahule, ma ei oodanud endalt täna sellist tulemust.”

Seotud lood:

Teise koha võitis Moonika Pilli spordiklubist Jooksupartner ajaga 2.53.21. Üldarvestuses oli naiste seas kolmas soomlanna Ulla Huopaniemi (3.02.18). Eesti meistrivõistluste pronksmedal läks Lilian Raspelile (3.03.11).

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Video stardist:

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare