Magnus Kirt võidutses odaviskes 84.43-ga. Kirt näitas täna väga stabiilset seeriat: 82.70, 84.07, 82.49, 83.54, 84.43, 84.34. Teiseks jäi Tanel Laanmäe, kes sai parimal katsel kirja 78.54.

Kettaheites tegi täna oma viimase võistluse Pärnu publiku ees Gerd Kanter, kes piirdus 60.43-ga, mis andis talle viienda koha. Kettaheite võistluse võitis rootslane Simon Petterson 63.54-ga. Teise koha sai Martin Kupper 62.41-ga. Kolmandaks jäi islandlane Gudni Valur Gudnason 62.20-ga.

Rasmus Mägi sai 300 meetri jooksus kirja aja 33,95, mis andis talle oma jooksus kolmanda koha. Tema jooksu kiireim oli lätlane Janis Leitis 33,31-ga, mis oli ühtlasi uus staadionirekord. Teisena lõpetas Oleksiy Pozdnyakov 33,93-ga.

Meeste kuulitõukes võidutses Bosnia ja Hertsegoviina sportlane Mesud Pezer 20.33. Kristo Galeta piirdus 18.50-ga, mis andis talle neljanda koha.

Naiste vasaraheites sai Eesti rekordi omanik Anna Maria Orel 66.25-ga teise koha. Võitis Sofya Palkina 69.86-ga.

ENNE VÕISTLUST:

Olümpiavõitja Gerd Kanter võistleb viimast korda koduses Pärnus.
Lisaks on kettaheites veel võistlustules Rio olümpial neljanda koha saanud Martin Kupper ja Berliini EM-il neljandaks jäänud rootslane Simon Petterson.

Rahvusvahelise õhtumiitingu peaalal meeste odaviskes tuleb kodupubliku rõõmuks starti äsja Berliinis pronksmedali võitnud Magnus Kirt (isiklik rekord 89.75). Tema konkurentideks odaviskes on teiste seas Tanel Laanmäe (85.01), Berliini EM-il 9. koha saanud poolakas Cyprian Mrzyglod ja Berliinis lõppvõistlusele murdnud Rolands Štrobinders (85.07) ning tema kaasmaalased Gatis Cakss (83.91) ja Patriks Gailums (81.91).

Meeste kuultõukes tuleb Eesti rekordi mõtetega ringi Kristo Galeta (isiklik rekord 20.12). Galetale pakuvad konkurentsi Berliini EM finalistid Mesud Pezer (21.40) Bosnia ja Hertsegoviinast ja Valgevene meister Aleksei Nichipar (20.52) ning Eesti tulevikulootus Jander Heil (18.85).

Harva peetavas 300 meetri jooksus on Marek Niidule kuuluva Eesti rekordi (32,24) sihikule võtnud Berliini EM-l 400 meetri tõkkejooksus kuuenda koha saavutanud Rasmus Mägi. Sel alal selgub hetkel Baltimaade kiireim mees, sest stardis on ka Berliinis 400 meetri jooksus Läti rekordi 45,53ni viinud Janis Leitis.

Eesti rekordi rünnak leiab aset staadioni kõrval asuval heiteväljakul toimuvas naiste vasaraheites, kus on kohal Berliinis hea soorituse teinud Anna-Maria Orel, kes püüab talle endale kuuluva Eesti rekordi (69.68) 70 meetri taha viia. Kohal lubas olla ka Eesti eksrekordiomanik Kati Ojaloo (67.26).

Kergejõustikuõhtu Pärnu Rannastaadionil algab täna õhtul kell 18.00. Delfi vahendab sündmusi otseblogi kaudu.