Tänavu juulis tagasitulekuvõistlusel oma tippmargi 60.25 visanud 21-aastane Laasma sai Kohilas teisel katsel kirja 60.94, kolmandal aga koguni 62.50.

Sellega ületas Laasma Moonika Aava nimel 2004. aastast püsinud Eesti rekordi 61.42. Maailma hooaja edetabelis kerkis Laasma 16. kohale. Tänavuse MMi finaalis andnuks tulemus seitsmenda koha.

Kõige tasavägisem oli konkurents meeste odaviskes, kus suisa viis meest ületasid 80 meetri piiri. Kodupubliku rõõmuks võitis võistluse Risto Mätas uue isikliku rekordi 83.48-ga. Oma senist tippmarki parandas odamees veidi enam kui meetriga. Teise koha sai Moskva MM-i pronksimees Dmitri Tarabin Venemaalt vaid sentimeeter nõrgema tulemusega - 83.47. Kolmanda koha sai MM-i neljas mees, keenlane Julian Yego 81.74-ga. 80 meetri piiri ületasid ka lätlane Zigismunds Sirmais (80.68) ja mulluse Helsingi EM-i pronks Ari Mannio (80.41).

Õhtu peaalaks oli aga muidugi meeste kettaheide, mille võitis Gerd Kanter hooaja tippmargi 67.59-ga, poolakas Piotr Malachowski oli teine 65.20-ga ja Martin Kupper enda kohta taas suurepärase tulemusega 64.91 kolmas.

Tiidrek Nurme võitis 3000 meetri jooksu ajaga 8.07,13. Kolmikhüppes oli parim Igor Sjunin tulemusega 16.46, Jaanus Uudmäe oli teine 16.43-ga. Mõlemad mehed hüppasid seejuures hooaja tippmargi.

Ksenija Balta sai 400 meetris ajaga 54.98 kolmanda koha. Tegu on kaugushüppaja isikliku rekordiga.