Alustagem rekorditest. Naiste 3000 meetri takistusjooksus parandas Jekaterina Patjuk Eesti rekordit suisa kaheksa sekundiga, saades 9.50,15-ga kolmanda koha. Tegu on ühtlasi EM-normi (9.55,0) alistamisega.

Naiste 4x100 meetri jooksus parandas Eesti koosseisus Grit Šadeiko, Diana Suumann, Maarja Kalev ja Ksenija Balta rahvusrekordit suisa 67 sajandikuga. Uued rekordnumbrid on 44,75. Eelkõige tänu Balta suurepärasele ankruvahetusele sai Eesti antud alalt kolmanda koha punktid. Meie meeste 4x100 meetri teatenelik koosseisus Mikk Mihkel Nurges, Rait Veesalu, Markus Ellisaar, Marek Niit oli 39,93-ga üllatuslikult teine.

Meeste 100 meetri jooksus sai Marek Niit tugevas konkurentsis neljanda koha, tema aeg 10,33 (tuul +4,6 m/s). Naiste samal distantsil jäi Ksenija Balta aga jagama teist kohta ajaga 11,47 (+2,5 m/s).

800 meetri jooksus kerkis Eesti kõigi aegade viiendaks naiseks Liina Tšernov, kes sai mõnevõrra üllatuslikult 2.05,23-ga kolmanda koha.

Rasmus Mägi oli 400 meetri tõkkejooksus ajaga 49,48 teine.

Eestile tõi avapäeval ainsa alavõidu Tiidrek Nurme, kes oli tänu suurepärasele lõpule parim 5000 meetri jooksus. Tema võiduaeg 14.14,92.

Naiste odaviskes ei saanud kuidagi hoojooksu klappima Liina Laasma, kes oli 54.38-ga alles neljas.

Kokkuvõttes juhib võistlust Soome 161 punktiga. Eesti püsib napilt ohutsoonist väljas, olles 131,5 punktiga üheksandal kohal. Võistluse kolm paremat pääsevad tulevaks aastaks superliigasse, kaks viimast langevad aga teise liigasse.

Võistlus jätkub homme kell 12.45. Delfi TV-s kommenteerivad ka teist päeva legendaarne raadiohääl Erik Lillo ning Aivo Normak. Sportlasi intervjueerib Karl Rinaldo.