Individuaalse maailmameistritiitli kahekümnevõistluses sai itaallane Roberto James Paoluzzi, kes kogus ülikuuma ilmaga võisteldes 11763 punkti. Kümnevõistluses on 22-aastane Itaalia mitmevõistluse tulevikulootus kogunud 7010 punkti.

Seda, et kahekümnevõistlus on kümnevõistlusest ilmselt rohkem kui kaks korda hullem väljakutse, sai Paoluzzi aimu finišis. Kahe võistluspäeva viimasel alal, 10 000 m jooksus, andis mees endast koguni nii palju, et kaotas peale finišit mitmeks minutiks teadvuse.

Meedikute abi vajas 10 000 m jooksu järel ka Eestisse üldarvestuse teise koha toonud Spartak Ljashenko. Mehe trumpideks olid võistlusel sprindid ja heitealad: 100 m jooksus võttis ta alavõidu ajaga 11,26 ning lõplikuks punktisummaks kujunes 11430.

Kahekümnevõistluse maailma kõigi aegade kolmas tulemus ning Euroopa rekord on jätkuvalt Indrek Kaseoru nimel, kes kogus 1992. aastal lausa 13906 punkti (toonase punktitabeli järgi 14274).

Naise 14-võistluse tänavuseks maailmameistriks tuli Maren Schott Saksamaalt, kes sai kokku kõrged 9338 punkti. Schott suutis edukalt kaitsta oma kahe aasta tagust meistritiitlit. Tänaseks 39-aastane ultramitmevõistleja oli 15 aastat tagasi väga edukas 400 m tõkkejooksja ning on jooksnud ka maailmameistrivõistlustel. Schotti Tartus sel nädalavahetusel läbitud tõkkering ajaga 62,68 oleks selleaastastel Eesti meistrivõistlustel andnud koguni pronksmedali.

Naiste arvestuse teenis teise koha välja eestlanna Terje Kaunissaar 8663 punktiga. Euroopa mitmevõistluse superliigas Eestit esindanud Kaunissaar hindas ultramitmevõistlust ürituse lõppedes omadussõnaga "hullumeelne", ent tõi positiivse asjaoluna välja selle, et tavaline seitsmevõistlus muutus selle läbimisega vaimselt palju lihtsamaks.

Ultramitmevõistluse kavas on meestel 100 m, kaugushüpe, 200 m tõkkejooks, kuulitõuge, 5000 m, 800 m, kõrgushüpe, 400 m, vasaraheide, 3000 m takistusjooks, 110 m tõkkejooks, kettaheide, 200 m, teivashüpe, 3000 m, 400 m tõkkejooks, odavise, 1500 m, kolmikhüpe ja 10 000 m.

Naiste võistluskavas on 100 m tõkkejooks, kõrgushüpe, 1500 m, 400 m tõkkejooks, kuulitõuge, 200 m, 100 m, kaugushüpe, 400 m, odavise, 800 m , 200 m tõkkejooks, kettaheide ja 3000 m.