Quintana spurtis distantsi viimasel tõusul ja temaga suutsid tempot hoida vaid üldliider Chris Froome ja Katjuša esirattur Joaquin Rodriguez. Lõpuks osutus aga kõigest 23-aastase Quintana tempo neile siiski liiga tugevaks ja kolumblane sai võtta lõpuks sel aastal oma esimese etapivõidu. Teisena lõpetas Rodriguez ja kolmandana Froome. Quintana ja Rodriguez tõusid ka üldarvestuses vastavalt teisele ja kolmandale kohale.

Enne tänast etappi eesotsas olnud Saxo tiimi liidrid Alberto Contador ja Roman Kreuziger ei suutnud täna esimese kolmega kaasa minna ja langesid vastavalt neljandale ja viiendale kohale.

Eraldi vajaks mainimist siiski 41-aastane Jens Voigt, kes püüdis mitu korda otsustavalt ette spurtida, kuid jäi siiski lõputõusul pisut hätta kõrge tempo hoidmisega. Voigt lõpetas etapi 32. kohal, kuid sai eripreemia võitluslikkuse eest.

Rein Taaramäe ületas finiši üksi, võitjast maas 22 minuti ja 1 sekundi jagu. Taaramäe langes üldarvestuses 102. kohale, Froome'ist on ta maas ligi 3 tundi.

Lisatud etapi esikümme ja üldarvestuse esikümme.