TÄNA | Touril kolmas järjestikune mägietapp. Kas Taaramäed huvitab mägedekuninga särk?

 (8)
Rein Taaramäe Tour de France´il tegusid tegemas
Rein Taaramäe Tour de France´il tegusid tegemasFoto: STEPHANE MAHE, Reuters/Scanpix

Tour de France´il sõidetakse täna kolmas järjestikune mägietapp Alpides. Trassile jääb kolm kõrgema kategooria mäge ja finiš on kuulsa L´Alpe d´Huezi otsas. Velotuuri 12. etapil on pikkust 157 kilomeetrit.

Võidusõiduks läheb Eesti aja järgi kell 13.25.

Täna tõustakse kahel korral 2000 meetri peale üle merepinna. Nii hõreda õhu kätte pole käesoleval velotuuril varasemalt asja olnud. See võiks eeldatavalt sobida Rein Taaramäele (Direct Energie), kes viimastel aastatel üksiku hundina mägedes palju laagerdanud. Kui Taaramäe kaks aastat tagasi Giro d´Italial etapi võitis, siis käidi samuti paaril korral 2000 meetri kõrguselt läbi. See sobis.

Kahe päeva eest, esimesel mägietapil silma paistnud ja lõpuks kolmanda koha saanud Taaramäel on käesoleval Tour de France´il lisaks etapivõidu soovile tekkinud veel üks ahvatlus. Kui enesetunnet ja jalga jagub, siis midagi imelikku poleks mägedekuninga särgi püüdmises. Aga selleks tuleb täna jooksikute sekka minna, sest jagamisel on palju punkte. Mäefinišites on võimalik maksimaalselt juurde saada 65 punkti.

Mägedekuninga särgi punktiseis:

— Le Tour de France (@LeTour) July 19, 2018